Символ прощання з “совком”: українському безвізу з ЄС чотири роки

Автор: Марія Супрун
10:46 11.06

Українському безвізу з ЄС чотири роки. Офіційно безвізовий режим між Україною та Європейським Союзом вступив у силу 11 червня 2017 року.

Символ прощання з “совком”: українському безвізу з ЄС чотири роки

Вже з початку введення безвізу все більше українців віддавали перевагу безвізовим поїздкам (виключно за біометричними паспортами), особливо з погляду на закінчення терміну дії віз, що були видані до 11 червня 2017 року, повідомляє Держприкордонслужба.

З кожним роком пасажиропотік тільки зростав, причому як на повітряному напрямку, так і на наземному.

Значне збільшення пасажиропотоку до країн Європейського Союзу щорічно пожвавлювалось з початком туристичного сезону, відпусток, коли з’являлася можливість відвідувати різноманітні фестивалі, концерти тощо. 

“Українці відчули переваги введеного режиму та могли з легкістю подорожувати. З родиною, друзями та колегами проводили вихідні у країнах Євросоюзу”, – зазначають прикордонники.

Звісно, що світова пандемія внесла свої корективи і пасажиропотік як по всьому кордону, так і з країнами ЄС, значно знизився, особливо у 2020 році. Однак зараз рух пасажирів на кордоні поступово зростає, звичайно, з дотриманням усіх карантинних обмежень. 

Як зазначив п’ятий президент та лідер парті Петро Порошенко, який привітав українців з річницею безвізу, 4 роки тому історичне рішення Ради міністрів ЄС про візову лібералізацію для українців нарешті набуло чинності, відкривши українцям двері в Європу. 

Ця подія, безперечно, стала історією успіху України, символом прощання з «совком» та важливим кроком на шляху повернення до об’єднаної європейської родини. Безвіз — це міжнародне визнання успішності політичних, правових, інституційних та антикорупційних реформ, які здійснювала наша команда“, – сказав Порошенко.

За чотири роки мільйони українців скористалися своїм правом на вільне переміщення і відвідали країни Євросоюзу.

Щиро сподіваюсь, що вже зовсім скоро антиковідні обмеження будуть зняті і українці повною мірою зможуть вільно та безперешкодно подорожувати нашим європейським континентом. Для цього закликаю владу прискорити темпи вакцинування українських громадян якісними та міжнародно визнаними препаратами“, – додав лідер партії “ЄС”.

Як повідомлялося раніше, «Європейська Солідарність» має чіткий план розбудови успішної, європейської демократичної України.

Великий Київ у Google News

підписатися