Петров зауважив, що у дітей вірус практично безсимптомно викликає високу температуру – понад 39-40 градусів, яка є дуже резистентною до звичайних препаратів, які люди застосовують під час зниження температури.
“Батьки можуть запідозрити недобре, якщо у дитини температура раніше добре збивалася, а зараз привести її до норми важко”, — сказав Петров.
Водночас, за його словами, є небезпека для організованих колективів: епідеміологи говорять про те, що репродуктивне число вірусу Омікрону зростає. Це означає, що один пацієнт зможе заражати набагато більше людей, ніж заражали попередніми штамами.
Він додав, що вакциновані люди мають невелику фору перед невакцинованими, але “мутації вірусу призводять до того, що наша імунна система залишається сліпа щодо них”.
Петров зауважив, що люди, які були вакциновані проти коронавірусу навесні минулого року, більше схильні до захворювання порівняно з тими, хто нещодавно щепився вакциною на основі платформи мРНК. За його спостереженнями, пацієнти, які звертаються, були вакциновані навесні, взимку минулого року, на початку року. У них захисних антитіл практично не залишилось.
Нагадаємо, ступінь небезпеки, яку несе новий штам COVID-19 “Омікрон”, оцінюється як вкрай високий, проте наявні вакцини можуть створювати певний захист від важкої форми захворювання та смерті.
У зв’язку з поширенням “Омікрону” в Україні запроваджується заборона на в’їзд іноземцям та особам без громадянства, які прибули з кількох африканських країн.