Фахівець з етикету і моделювання поведінки Анна Чаплигіна розповіла The Page, як вітати з 8 Березня, якщо дуже хочеться, і як відповідати на проявлену увагу у цей день, якщо ви не вважаєте його святом.
Як відповісти на привітання, якщо ви принципово не святкуєте 8 Березня?
«Незалежно від того, чи вважаєте ви цю дату визначним днем чи святом, я би радила не знецінювати знак уваги, якщо до вас його виявили. Головним є сам намір когось зробити вам приємно. І не варто в цей момент влаштовувати «виховну годину», пояснюючи людині, що вона неправа або підібрала не ті слова», – зазначила фахівець.
За її словами, варто чесно подякувати людині за увагу. Таким чином ви не збрешете собі, коли прийматимете будь-який подарунок.
«Якщо ж вам все-таки кортить провести «виховну годину», то це треба робити до або після святкової дати. При цьому не слід засуджувати людину на зразок: «Минулого тижня ви зробили нам подарунок, а насправді ми не святкуємо». Краще сказати, наприклад, так: «Ви нас привітали і нам було дуже приємно, що в цей важкий час вам було не все одно і хотілося про нас подбати. Насправді для нас цей день є звичайним робочим днем. Однак ми дуже вдячні за вашу увагу». Якщо у вас інша позиція, можна сказати: «Цей день для нас — традиційна дата зустрічі весни. Нам і наступного разу буде дуже приємно, якщо ви нас привітаєте — з днем весни». Таким чином ви чітко дасте «зелене світло» на наступний рік: так, вітати, і з чим конкретно вітати. Це зробить приємно обом сторонам», – порадила Чаплигіна.
Вона відмітила, що ці правила працюють як для ділових відносин, так і для особистих стосунків.
Читайте також: Відпочивати чи працювати. З’явились результати опитування у “Дії” про вихідний 8 березня
Як привітати з 8 Березня, щоб не образити?
Коли є бажання когось привітати з будь-яким святом, краще завчасно дослідити ситуацію. Потрібно дізнатися настрої цільової аудиторії. У випадку з 8 Березня слід заздалегідь зрозуміти, чи хочуть жінки, щоб їх вітали.
Якщо на «розвідку» не було часу, чоловіки можуть опинитися в незручному становищі. Незрозуміло, що гірше: привітати чи ні. І в тій, і в іншій ситуації може виникнути конфлікт.
Якщо чоловіки все ж вирішили привітати жінок, можна вивести універсальну формулу. Чоловіки можуть прийти, наприклад, з квітами і чесно зізнатися, що вони опинилися в незручній ситуації, але їм хочеться зробити своїм знайомим чи колегам приємно в цей день. Жінки можуть просто відповісти, що відзначають День боротьби за рівні права.
Фахівець вважає, що кожна сторона має відкрити поле для маневру, де можна знайти спільну мову. Якщо ж не загострювати увагу на даті, то сам факт, що вам подарували квіти та проявили увагу – це чудово.