Священикам УПЦ заборонено бути військовими капеланами для ЗСУ – рішення Конституційного суду

Автор: Оксана Тупальська
14:38 28.12.2022

Конституційний суд України прийняв рішення, яке забороняє в умовах війни священнослужителям церковних організацій, які мають зв’язок з країною-агресором доступ до частин, з’єднання ЗСУ та інших військових формувань України у місцях їхньої дислокації. Це має змотивувати УПЦ (раніше УПЦ МП) не втручатися у воєнні справи.

Священикам УПЦ заборонено бути військовими капеланами для ЗСУ – рішення Конституційного суду
оренда квартири Київ

Це стало можливим завдяки визнанню конституційним закон «Про внесення зміни до статті 12 Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації» щодо назви релігійних організацій (об’єднань), які входять до структури (є частиною) релігійної організації (об’єднання), керівний центр (управління) якої знаходиться за межами України в державі, яка законом визнана такою, що здійснила військову агресію проти України та/або тимчасово окупувала частину території України»( справа щодо повної назви релігійних організацій).

Перевірити на конституційність закон вимагали 49 народних депутатів України, серед них Вадим Новинський, Нестор Шуфрич, Юрій Бойко, Євгеній Мураєв. З текстом подання та повним списком його ініціаторів можна ознайомитися за посиланням

Однак КСУ оспорюваний Закон визнав таким, що відповідає Конституції України.

Нагадаємо, напередодні було оприлюднене рішення Конституційного суду, який зобов’язав УПЦ МП змінити назву та вказати належність до РФ.

 

Великий Київ у Google News

підписатися