Свавілля під час воєнного стану: у суді Кличко визнав, що незаконно звільнив директора департаменту КМДА

Автор: Ольга Даниленко
19:06 23.06

Під час воєнного стану в Україні голова КМДА Віталій Кличко незаконно звільнив директорку департаменту культури Яну Барінову. Через три місяці судового розгляду мер скасував своє незаконне рішення та поновив Барінову на посаді, однак вона відмовилась від подальшої співпраці з командою Кличка. 

Свавілля під час воєнного стану: у суді Кличко визнав, що незаконно звільнив директора департаменту КМДА

Зокрема, у середині березня Кличко підписав розпорядження про звільнення директорки департаменту на підставі доповідної записки свого заступника Валентина Мондриївського.

Цієї записки ані я, ані мої адвокати, ані суд досі не бачили. Тож зрозуміти, що саме несумісне з посадою я вчинила – наразі неможливо, – пише Барінова.

Також вона пояснила, що подала позов до суду, адже в столиці багато випадків, коли керівники під приводом воєнного часу звільняють матерів-одиначок, які евакуювали дітей в інші країни.

Тепер, наголосила Барінова, створений важливий правовий прецедент – свавілля під прикриттям воєнного часу не пройде.

І подібних випадків щодо матерів-одиначок на жаль, багато. Саме тому я вирішила відстоювати свої права у суді. Не тільки заради себе, але й заради інших жінок-держслужбовиць, яких під приводом воєнного часу вирішили позбутися”, – наголосила Барінова на своїй сторінці у Facebook.

Наразі Окружний адміністративний суд міста Києва не виніс рішення, оголошено перерву до 21 липня. Однак предмету спору вже немає, адже Кличко скасував своє незаконне розпорядження про звільнення Баринової та поновив її на посаді.

Барінова відмовилася працювати з командою Кличка та звернулась з заявою про своє звільнення за згодою сторін.

Сумно бачити, як швидко руйнується те, що ти крок за кроком вибудовував, як повертається звична для київської влади система договорняків, оборудок, персональних преференцій тощо. Схоже на те, що цю систему не зруйнує ані війна, ані членство України в Європейському Союзі, – зазначила Барінова.  

Ексдиректорка департаменту КМДА додала, що наразі не має жодних вказівок щодо проведення у КМДА службового розслідування про її незаконне звільнення.

Гроші, які у КМДА повинні виплатити Баріновій, як компенсацію, вона обіцяє перерахувати на підтримку ЗСУ. 

Читайте також:Командувач обороною Києва оцінив можливість нападу Білорусі 

Нагадаємо, Кличко пообіцяв залишити Протасів Яр зеленою зоною в пам’ять про громадського активіста та військового Романа Ратушного, який за життя боровся з забудовою цієї території.  

Великий Київ у Google News

підписатися