Сусід встановив на балконі генератор, який смердить, тарабанить та може загорітися – куди скаржитися

Автор: Оксана Тупальська
16:20 15.07

Про правила встановлення техніки автономного електропостачання відомо багато – вона горить, вибухає, і це не теорія, а факти, встановлені рятувальниками, які були вимушені гасити полум’я та виносити потерпілих з осель. Додатковий мінус – сильний шум. Про небезпеку техніки в сильну спеку додатково повідомили у Держенергонагляді. Куди скаржитися на сусіда, що встановив генератор на балконі поруч з вашою квартирою – зараз розповімо.

Сусід встановив на балконі генератор, який смердить, тарабанить та може загорітися – куди скаржитися
Світлодіодне освітлення

Нагадаємо, що в умовах спеки у вихідні сталися пожежі: палала зелена зона в Святошинському районі, загорівся на ходу трамвай, а на залізниці чоловік вліз до техніки електроживлення та ледь не спричинив загорання. Техніка у спеку більш чутлива. 

1.Напишіть звернення до ДСНС

Рятувальники прийти до вашого дому та змусити власника генератора прибрати його з балкону поки той не спалахнув, не можуть. Про це офіційну відповідь отримали журналісти в Борисполі. Нормативними документами правил пожежної безпеки не передбачено правила експлуатації паливних генераторів інверторного типу на балконах багатоквартирних будинків, оснащених індивідуальним газовим опаленням. Однак, рятувальники з огляду на наявні приклади інцидентів, які вже сталися, мають можливість інформувати та попереджати ваших сусідів про можливі вибухи та загорання. Для цього працюють відповідні відділи інформування в ДСНС. 

2.Зверніться до поліції 

Якщо генератор на балконі тарабанить у вечірній час, призначений для перебування людей в тиші, дзвоніть до поліції. Вони приїдуть, зафіксують правопорушення та змотивують ваших сусідів не порушувати спокій мешканців. 

3. Якщо у вас чи у ваших сусідів є малі діти, зверніться до місцевих органів юстиції

Державні служби мають обов’язок піклуватися про безпеку неповнолітніх та як мінімум з’явитися в вашому будинку аби перевірити, чи у безпеці діти. Попросіть представників ювенальної юстиції прийти в той час, коли ваші сусіди вдома та працює генератор на балконі. 

4. Організуйте зустріч з представниками ОСББ та його головою

Можливе виникнення пожежі в булинку є небезпекою для всіх мешканців, тому профілактична лекція буде корисною. Якщо генератор ще й стоїть на території спільного перебування – як на сходовій клітині, близько до балкону на прибудинковій території надворі чи під спільним дашком – ОСББ може ухвалити рішення його прибрати. Власник проти – викликайте поліцію та показуйте документ, що підтверджує спільне рішення мешканців позбутися небезпечної техніки (наприклад, підписи проти встановлення техніки або висновок про результати зборів ОСББ). Поліція має зафіксувати порушення та попередити про його непоторення. 

5. Якщо усі попередні методи не спрацювали – звертайтеся до суду

Прийдуть експерти, визначать рівень шуму та шкоди для довкілля від генератора на балконі. Також підготуйте приклади, коли пожежі в квартирах Києва ставалися через неправильне користування генератором. Та забороніть його присутність на сусідському балконі через суд. Можете попросити про моральне відшкодування мешканцям в грошовому еквіваленті. 

Раніше “ВК” розповідав, як споживачка комунальних послуг отримала 200 тис. грн морального відшкодування за стрес через цифри в платіжці. 

Великий Київ у Google News

підписатися