Супутник, створений київськими студентами-політехніками, зможе вийти на орбіту

Автор: Любава Лисичкіна
23:19 06.11.2023

Мова йде про завершення розроблення студентського наносупутника PolyITAN-12U в межах розвитку космічної програми Київського політехнічного інституту ім. Ігоря Сікорського.

Супутник, створений київськими студентами-політехніками, зможе вийти на орбіту
Про це повідомили у КПІ ім. Ігоря Сікорського.
 
Держава додатково виділила 5,2 млн гривень на розробку КПІшного наносупутника PolyITAN-12U (20 жовтня Кабінет Міністрів України ухвалив розпорядження «Про перерозподіл деяких видатків державного бюджету, передбачених Міністерству освіти і науки на 2023 рік»).  
 
Космічний апарат розробили, щоби дистанційно досліджувати поверхню Землі за допомогою оптичної системи середньої просторової розрізненості. Це перший український наносупутник формату 12U (тобто такий, що складається з 12 модулів — «кубиків»). Супутник також тестуватиме радіопередавачі та антени космічного зв’язку різних діапазонів.
 
Планується, що наносупутник виведуть на орбіту у 2024 році. Для цього вже зараз проводиться системна робота з вирішення всіх технічних, логістичних і організаційних завдань. Після успішного проведення місії університетська космічна програма розвиватиметься також на базі інших технічних українських ЗВО.
 
Відомо, на території Києво-Могилянської академії проведуть археологічні дослідження: що саме шукатимуть науковці.

Великий Київ у Google News

підписатися