На території Києво-Могилянської академії проведуть археологічні дослідження: що саме шукатимуть науковці

Автор: Вікторія Мілюта
12:29 01.11

На території Києво-Могилянської академії археологи проведуть розвідувальні дослідження з розміщення фундаментів пам’ятки «Залишки Богоявленського собору Києво-Братського монастиря».

На території Києво-Могилянської академії проведуть археологічні дослідження: що саме шукатимуть науковці
оренда квартири Київ

Про це повідомила директорка Департаменту охорони культурної спадщини Київської міської державної адміністрації Марина Соловйова.

За її словами, роботи ініційовано в межах Меморандумів про співпрацю.

«Хочу наголосити, що цю пам’ятку у 2022 році за зверненням КЗ «Центр консервації предметів археології» було занесено до Переліку об’єктів культурної спадщини міста Києва. А у 2023 році за поданням Департаменту охорони культурної спадщини – до Державного реєстру нерухомих пам’яток України», – відмітила чиновниця.

Читайте також: У Києві археологи знайшли кухоль скіфської доби

За однією з гіпотез, під час спорудження мурованого Богоявленського собору поховання гетьмана Петра Сагайдачного було перенесене. На думку Соловйової, археологічне вивчення залишків собору зможе допомогти визначити розташування могили гетьмана.

powerukraine

Довідка. До знищення у 1936 році Богоявленський собор був одним із найяскравіших взірців українських барокових гетьманських храмів, зображення якого було присутнім на поштових листівках та світлинах. Цегляний Богоявленський собор пов’язаний з іменами двох видатних діячів української історії – славетних козацьких гетьманів Петра Сагайдачного та Івана Мазепи. Мурований собор був споруджений у 1690-1695 роках, як головний храм Києво-Братського монастиря. Собор також згадують у більшості путівників Києвом 19 – початку 20-го ст., оскільки він був одним із найбільш популярних столичних храмів.

Великий Київ у Google News

підписатися