Супрун пояснила, чому зараз час впроваджувати масове тестування на COVID-19

13:11 12.04.2020

Україна поки що серед аутсайдерів у питанні тестування громадян на коронавірус. Тестують лише тих, хто має виражені симптоми захворювання. Але і тут — не всіх.  Чому саме зараз необхідно впроваджувати масове тестування українців на COVID-19, розповіла колишня в.о. міністра МОЗ Уляна Супрун.

Супрун пояснила, чому зараз час впроваджувати масове тестування на COVID-19

За словами Супрун, з початку карантину до України повернулися понад 80 тисяч людей. Чи всі вони здорові — ніхто точно не знає, адже не всі мають виражені симптоми. Температурний скринінг та експрес-тести — малоефективні у виявленні вірусу. До того ж більшість людей відправляли на самоізоляцію під “чесне слово”. 

Зараз, коли вірус вже зайшов в середину нашої громади і його носіями можуть бути не лише ті, хто повернувся з-за кордону, самий час впроваджувати масове тестування громадян. Це не означає тестувати кожну людину. Йдеться про те, щоб робити тести тим, хто має симптоми захворювання, а якщо тест позитивний, треба обов’язково відстежувати та тестувати усіх їхніх контактних осіб. Зараз таких людей лише просять ізолюватися вдома”, – зазначила Супрун.

Кількість випадків COVID-19 в Україні збільшується і вже сягнула більше ніж 2,5 тисячі. У МОЗ передбачають, що пік захворюваності ще попереду, але попри це головний санітарний лікар Віктор Ляшко нещодавно заявив: “Україна може робити 30 тисяч тестів на тиждень, але такої потреби немає”.

Чому, якщо тестів і спроможності нам вистачає? Адже досвід країн, де з поширенням захворювання борються доволі успішно (і це не Китай), показує, що тестування — важливий інструмент у вирішенні проблеми. Що більше ми тестуємо, то більше маємо шансів відстежити, локалізувати та зупинити поширення захворювання. Сьогодні ми ніби маємо і тести, і технічну спроможність. Давайте їх задіювати, щоби максимально використовувати всі доступні нам інструменти. І поки країна знаходиться на карантині, маємо використати цей час з найбільшою ефективністю”, – підкреслила Супрун. 

Як зазначає Супрун, в Україні поки що тестують лише тих, хто має виражені симптоми захворювання. Але і тут — не всіх. І у соцмережах, часто пишуть українці, яким відмовляють у тестуванні. (Якщо це трапилось з вами — зверніться на урядову гарячу лінію (15-45) або зателефонуйте до ЦГЗ (0 800 505 840)).

Читайте також: Новий підхід у житлобудуванні, за який київські архітектори отримали визнання індустрії

Нагадаємо, станом на 9:00 12 квітня в Україні 2777 лабораторно підтверджених випадків COVID-19, з них 83 летальні, 89 пацієнтів одужали. За добу зафіксовано 266 нових випадків.

Як повідомлялося раніше, Україна “піде на роботу” на початку травня – початку червня, а весь громадський транпорт запрацює ближче до липня.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...