Суд заборонив партію Мураєва та взявся за інших проросійських діячів

Автор: Володимир Хлєбников
12:39 14.06.2022

Восьмий апеляційний суд Львова заборонив партію “Наші”, лідером якої є колишній нардеп Євгеній Мураєв. Мін’юст вважає цю політичну силу проросійською.

Суд заборонив партію Мураєва та взявся за інших проросійських діячів

Про це повідомляє рух “Чесно” з посиланням на представницю Мін’юсту, яка була присутня на засіданні.

Активісти зазначають, що це вже четверта заборонена проросійська партія. Суд також розглядатиме справи щодо ще чотирьох політичних брендів, зокрема, щодо партій підозрюваних у держзраді Володимира Сальдо та Наталії Вітренко.

Майно партії “Наші” та всіх її осередків, згідно з рішенням суду, передається державі. Втім, саме рішення може бути оскаржене у Верховному суді. Аргументи міністерства наразі громадськості невідомі, оскільки колегія суддів у складі Матковської, Кузьмича та Улицького не допустила на засідання журналістів та представників громадськості.

Читайте також: “Проросійські бл*ді”. Як ще Арахамія пропонує називати політичні партії

Причиною недопуску вказали карантинні обмеження і внутрішнє розпорядження суду, хоча ще напередодні, 13 червня, подібні обмеження не завадили публічності розгляду аналогічних справ стосовно партій “Соціалісти” та “Справедливість та розвиток” і активісти висвітлювали перебіг судових засідань, зазначають в “Чесно”.

Питання проросійських політпартій — вкрай болюче для українського суспільства. Українцям потрібно знати, як забороняють такі партії, що підтримують окупанта. Окрім цього важливо, щоб у суді розглядали не лише справи щодо заборони партій, а й притягали до відповідальності зрадників та колаборантів, щоб вони не могли створити нові партії і балотуватися знову“, – прокоментувала лідерка руху Віта Думанська.

Читайте також: Спалили Мураєва, обіцяють не зупинятися: під телеканалом “НАШ” в Києві триває акція протесту (ФОТО)

Довідково. Євгеній Мураєв став помітним в українській політиці з 2006 року. Тоді він вперше став депутатом Харківської обласної ради від партії “Віче” (зараз “Акцент”). Після невдалої спроби потрапити до парламенту у списку блоку “Кучма” у 2007 році Мураєв знову обрався до Харківської облради, але вже від Партії регіонів (2010 р.). Від неї ж він вперше пройшов до парламенту у 2012 році (181 округ).

У 2014 році Мураєв знову переміг на 181 окрузі, вже як самовисуванець. У парламенті політик приєднався до фракції “Опозиційний блок” (цю партію суд заборонив 8 червня).

У 2017 році Євгеній Мураєв спільно з Вадимом Рабіновичем почав розвивати партію “За життя”. Досвід швидкого зростання впізнаваності цієї партії Мураєв згодом використає для розкрутки власної партії – “Наші”.

Мураєв і Рабінович внесені до Реєстру держZрадників рухом “Чесно”.

Великий Київ у Google News

підписатися