Суд у Києві звільнив Семена Семенченка з-під варти. Стала відома позиція ГУР

Автор: Володимир Хлєбников
15:55 21.06

Київський апеляційний суд змінив запобіжний захід колишньому нардепу, екскомандиру батальйону “Донбас” Семену Семенченку із тримання під вартою на цілодобовий домашній арешт. Головне управління розвідки Міністерства оборони просило відпустити його на фронт боронити Україну.

Відповідне рішення суду було озвучене на засіданні 21 червня.

За тиждень до цього, 13 червня, начальник ГУР Кирило Буданов звернувся до Київського апеляційного суду та Шевченківського районного суду Києва з листами, в яких ручався за Семена Семенченка, пише “Українська правда”.

Семенченко має високі організаційні якості, успішно діяв як командир підрозділу, керував та безпосередньо організовував оборону населених пунктів та територій”, тож “зараз його організаторські здібності принесуть користь країні та обороні“, – йшлося у листах.

Буданов зазначив, що сам Семенченко неодноразово заявляв про бажання взяти участь в обороні держави, а верховний головнокомандувач Володимир Зеленськийдопускав залучення до оборони держави досвідчених бійців, які перебувають під вартою чи відбувають покарання

Голова ГУР також вказав, що Семенченко звинувачується у злочинах, які не пов’язані із загрозою життю та здоров’ю громадян, а його провину не доведено. Крім того, більшість обвинувачених у цій справі виконують обов’язок по обороні України зі зброєю в руках.

Головне управління розвідки Міноборони ініціювало розгляд питання про зміну запобіжного заходу та включення Семенченка до складу підрозділів ЗСУ з метою оборони держав, бо вважає, що користь від Семенченка в ЗСУ превалює над ризиками уникнення ним відповідальності.

Читайте також: Теракт. Семену Семенченку повідомили про підозру в обстрілі 112-каналу

Київський апеляційний суд ухвалив задовольнити частково апеляційну скаргу захисника Семенченка і звільнити його під цілодобовий домашній арешт. На нього поклали обов’язки прибувати на вимогу суд й утриматися від спілкування зі свідками.

Повне рішення суду буде оприлюднено 23 червня. Термін дії ухвали – 60 днів, до 19 серпня 2022 року.

Нагадаємо, 26 березня 2021 року суд арештував Семена Семенченка. 14 липня йому змінили запобіжний захід і замість арешту обрали цілодобовий домашній арешт, але вже 26 липня знову відправили під варту.

Як відомо, 24 березня 2021 року СБУ повідомила, що викрила “приватну військову компанію”; її можливими організаторами назвала колишнього командира батальйону “Донбас” і екснардепа Семена Семенченка та Євгена Шевченка (відомий як “позаштатний агент НАБУ”).

29 вересня 2021 року слідчі СБУ завершили досудове розслідування щодо дев’яти осіб, серед яких був Семенченко. Йшлося про чотири статті ККУ (створення незаконних воєнізованих формувань або участь у них; теракт незаконне поводження зі зброєю; порушення порядку здійснення міжнародних передач товарів, що підлягають державному експортному контролю).

Читайте також: Струс мозку і зламаний ніс: дружина Семенченка не говорить, як вона впала зі сходів

Великий Київ у Google News

підписатися