Створено подкаст з полярницею: про антарктичні пригоди розповідає Марія Павловська

Автор: Любава Лисичкіна
16:47 22.04.2023

Подкаст “Наукові теревені” – це розмова з мікробіологинею Національного антарктичного наукового центру про її професію і дослідження в Антарктиді.

Створено подкаст з полярницею: про антарктичні пригоди розповідає Марія Павловська
Світлодіодне освітлення

Як зазначається, у 2019-му Марія вперше вирушила до Антарктиди в сезонну експедицію та була однією з перших жінок на українській станції за 20 років. До 2018-го жінці було важко потрапити на станцію. Формальної заборони не було, проте на практиці се було неможливо.

Марія поділилась: «Я чула про різні випадки. Про неприйнятні жарти і заяви нібито когнітивні здібності жінок нижчі чоловічих. Що жінки менш стресостійкі і не зможуть розгрібати сніг у експедиції. Тому, їх навіть не розглядали в якості членкинь команди. Мені пощастило, адже працювала з адекватними людьми».

Проте науковиця говорить, що зіштовхнулась із гендерними упередженнями одного зі слухачів своїх лекцій. Він запитав: «Як?! Ви, жінки, були в Антарктиді?! Там же холодно! Жінки ж замерзнуть!». Бо ж насправді на станції більшість робіт можуть чудово виконувати як чоловіки, так і жінки. Важливо просто бути в хорошій фізичній формі.

На щастя, з 2019-го до зимувального загону активно долучаються жінки. Нині під час конкурсного відбору немає жодних гендерних стереотипів і жінки претендують на будь-які посади. Відбирають без преференцій, на основі психологічних, професійних та медичних критеріїв, зазначає Марія.

Про антарктичні пригоди Марії і чому професія мікробіолога нині така надважлива тут –  https://cutt.ly/A7QIxch

До слова, на Контрактовій площі з’явився “антикорупційний” арт-об’єкт.

Великий Київ у Google News

підписатися