Створення вільної економічної зони Донбасу – Офіс президента дав пояснення

13:40 15.10.2020

В ініційованому Президентом Володимиром Зеленським загальнонаціональному опитуванні громадян 25 жовтня друге питання буде про створення в Донецькій і Луганській областях вільної економічної зони.

Створення вільної економічної зони Донбасу – Офіс президента дав пояснення

Як пояснили в Офісі президента, мова йде про концепцію регіональної економіки, яка «зшиває» регіон, робить його привабливим для бізнесу, системно відновлює інфраструктуру.

Зазначається, що регіон стає дедалі більш депресивним, що змушує людей залишати його та свої домівки. Тому й потрібно створювати нову мотивацію для населення, нові робочі місця, нові перспективні бізнеси та впроваджувати спеціальні інструменти для залучення на Донбас інвесторів і зацікавлення людей і бізнесів залишатися працювати саме на цій території.

“Станом на сьогодні у Донецькій і Луганській областях все ще є дві частини: підконтрольна державі та тимчасово окупована. Зрозуміло, що ми обов’язково повернемо Донецьк і Луганськ… Виходимо саме з тієї мотивації, що створення на Донбасі, на вільній частині, спеціальних економічних умов суттєво вплине на темпи та концепції дієвої реінтеграції. Звісно, якщо це підтримають українці”, – йдеться в повідомленні.

Наголошують, що таке опитування не може мати прямих юридичних наслідків, проте «політична вага буде такою, що у середовищі політиків не зможуть це ігнорувати вибір народу.

Довідка. Вільна (або спеціальна) економічна зона – це частина території України, на якій функціонує спеціальний режим економічної діяльності. На такій території можуть встановлюватися пільгові митні, валютно-фінансові, податкові та інші умови. Створення ВЕЗ має на меті залучення іноземних інвестицій, збільшення експорту товарів і послуг, впровадження нових технологій, більш раціональне використання природних і трудових ресурсів.

Нагадаємо, раніше президент України Володимир Зеленський записав відеозвернення до громадян, в якому закликав всіх прийти на виборчі дільниці, а також анонсував опитування. Перше питання він оприлюднив вчора. А сьогодні – друге питання, яке стосувалося Донбассу.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...