Стримати смерть. У МОЗ похвалилися, що закупили ліки для малюків із дихальними розладами

20:56 21.01

До України прибув препарат “Куросурф”, показаний до використання при дихальній недостатності новонароджених дітей. У МОЗ стверджують, що вже сьогодні 1557 ампул “Куросурфу” у терміновому порядку поїдуть в регіони.

Стримати смерть. У МОЗ похвалилися, що закупили ліки для малюків із дихальними розладами
При це ідеться у дописі відомства за підсумками брифінгу заступниці міністра охорони здоров’я України Світлани Шаталової.
 
Зазначається, що щороку в Україні народжується від 5 до 6 тисяч малюків із дихальними розладами.  У минулому році ДП “Медичні закупівлі України” не провело закупівлю препарату “Куросурф” , що призвело до загрози дефіциту сурфактантів в Україні. А от цього року ситуацію виправили.
 
“До України прибув препарат “Куросурф”, показаний до використання при дихальній недостатності новонароджених дітей.  Бюджетом 2020 року за програмою “Дихальні розлади новонароджених”, міністерство передбачило 85,8 млн грн для закупівлі препарату. Кожна ампула препарату — це фактично врятоване життя дитини у разі виникнення дихальної недостатності у перші секунди після появи на світ», — повідомила заступниця міністра. 
У відомстві наголосили, що термінова організація  закупівлі ліків стала можлива   завдяки спільній роботі з лікарями-неонатологами та пацієнтською спільнотою. Таким чином у середині грудня МОЗ  через міжнародну організацію Crown Agents отримало  “Куросурф”.

Нагадаємо, МОЗ прийняло нові стандарти лікування гепатитів В та С.  Зокрема, було затверджено сучасні ефективні схеми лікування та здійснено акцент на профілактиці захворювань, не чекаючи тяжкого ураження печінки.

 

 

 

Великий Київ у Google News

підписатися
    загрузка...