МОЗ прийняло нові стандарти лікування гепатитів В та С. Що змінилось

14:01 21.01

Міністерство охорони здоров’я затвердило Стандарти лікування вірусних гепатитів В і С та максимально спростило алгоритми діагностики і лікування для пацієнта.

МОЗ прийняло нові стандарти лікування гепатитів В та С. Що змінилось

Як повідомив головний санітарний лікар України Віктор Ляшко, було затверджено сучасні ефективні схеми лікування та здійснено акцент на профілактиці захворювань, не чекаючи тяжкого ураження печінки.

Лікування пацієнтів з вірусним гепатитом С без додаткових ускладнень, відповідно до Стандартів, зможе здійснювати будь-який лікар, який пройшов відповідне навчання, що значно наблизить послуги до пацієнта. Адже саме обтяжливість маршруту пацієнта, великий фінансовий тягар, пов’язаний з обстеженнями, і є тим ключовим фактором, внаслідок якого люди не звертаються вчасно за лікуванням», — зазначив Віктор Ляшко.

За словами головного санітарного лікаря, раніше необхідно було зробити низку дороговартісних специфічних аналізів для того, аби лікар міг призначити схему лікування. Нині ж лікар-куратор може призначати препарати відразу після підтвердження діагнозу (з мінімально необхідним обсягом додаткових обстежень), що значно зменшує витрати пацієнта на діагностику.

Так пацієнт не витрачатиме свій час та кошти на дороговартісне і непотрібне обстеження”, — підсумував Віктор Ляшко.

Наостанок він додав, що кожна людина має хоча б раз у житті пройти обстеження на вірусний гепатит, а якщо є фактори ризику, то необхідно тестуватися регулярно.

До слова, міністерство охорони здоров’я ставить за мету здобуття повної трансплантаційної незалежності у найближчі три роки. Так, у 2021 році МОЗ має намір зробити щонайменше 250 трансплантацій органів та тканин, що аж удвічі більше у порівнянні з минулим роком. 

Читайте також: Медицина-2020: МОЗ забезпечило лікарських засобів на 6,5 млрд грн

Великий Київ у Google News

підписатися
    загрузка...