Стрічка у Facebook замайоріла прапорцями: українці запустили патріотичний флешмоб

Автор: Марія Супрун
18:35 26.01.2022

Вчора ввечері користувачі Facebook почали помічати, що їх стрічка у замайоріла жовто-блакитними прапорцями на аватарках. Українці запустили патріотичний флешмоб.

Стрічка у Facebook замайоріла прапорцями: українці запустили патріотичний флешмоб
Світлодіодне освітлення

Люди масово встановлюють рамки із українським прапором на своїх фотографіях профілю на підтримку єдиної цілісної мирної України у зв’язку із можливими загрозами військової агресії з боку РФ.

Зазначимо, що Facebook створив прапорець до пам’ятної дати – 30 років тому, 28 січня 1992 року Верховна Рада офіційно затвердила синьо-жовтий прапор Державним прапором України.

Багато відомих українців, зірок шоу-бізнесу, політиків, військових, активістів та просто небайдужих українців вже підтримали цей флешмоб. Серед них Марина та Петро Порошенки, Юлія Тимошенко, Арсеній Яценюк, Руслан Стефанчук, міністр цифрової трансформації Михайло Федоров, засновник PizzaVeterano Леонід Остальцев, лідер гурту БЕZ ОБМЕЖЕНЬ Сергій Танчинець та багато інших. 

На думку учасників патріотичного флешмобу, це справді об’єднує Україну та її громадян.

“Великий Київ” також долучився до флешмобу. Тепер наш каштанчик також з прапорцем.

Звісно ж, не обійшлося без мемів в соцмережі:

Зазначимо, що серед подібних акцій в Україні запам’яталися такі, як масове встановлення рамок в знак скорботи з французами після серії терактів у Парижі, «Ніколи знову» з червоними маками з нагоди дня закінчення Другої світової війни та Свічка пам’яті на знак вшанування жертв Голодомору.

Психологи та політологи називають подібні дії «маркуванням території» або заявою про приналежність до певного руху чи об’єднання громадян.

Політтехнолог Денис Богуш.

Як розповів у коментарі “ВК” політтехнолог Денис Богуш, флешмоб із прапорами на аватарках у Facebook  це, по-перше, спільна дія, якою люди показують, на якій вони стороні. Адже всі розуміють, що у разі поганого сценарію, хтось буде гауляйтером, хтось поліцаєм, а ці люди демонструють, що не будуть ані тим, ані тим. По-друге, цим людям не байдужа доля країни, вони активні і таким чином виражають свою позицію, це такий ідентифікатор «своїх».

Пригадуєте рамки «25%» перед виборами у 2019 році? Прикметно, що виборці, які підтримували шлях, який обрав для країни Порошенко, ставили маркер собі на аватарки, а ось решта 73% – ні. Бо перші – це якраз люди з активною громадянською позицією. Я зараз теж поставив собі на аватарку прапорець, щоб показати, що я українець і маю активну громадянську позицію. Ще у мене довгий час була рамка на підтримку Ріфмастера – Андрія Антоненка“, – зазначив Богуш.

За його словами, це явище було і до розвитку соцмереж.

Згадаймо Помаранчеву революцію і стрічки «Так Ющенко», які спочатку ніхто не носив, а декому за ті стрічки били скло у автівках. А потім жінки почали одягати стрічки на сумочки, на одяг. І коли вже пішла хвиля, їх одягли всі і за стрічкою впізнавали однодумців, прибічників революції. Це був момент загального піднесення“, – пояснив політтехнолог.  

Нагадаємо, подружжя Порошенків стали героями нового флешмобу.

Великий Київ у Google News

підписатися