Стовпи диму, тонни води, парашутисти, гелікоптери. В аеропорту “Бориспіль” відбулись масштабні навчання

Автор: Галина Ворона
19:38 15.09

В Міжнародному аеропорту “Бориспіль” відбулись масштабні аварійно-рятувальні навчання, які нагадували сцени голлівудського блокбастеру: з парашутистами, військовим гелікоптером, посадкою літака на пінну подушку, чорною хмарою від керосину, тоннами води.

Стовпи диму, тонни води, парашутисти, гелікоптери. В аеропорту “Бориспіль” відбулись масштабні навчання

Як розповіли на Facebook-сторінці летовища, до навчань долучили 35 одиниць спецтехніки та 170 учасників – представників Державної служби надзвичайних ситуацій, Повітряних сил Збройних сил України, Державної прикордонної служби, Національної поліції, Червоного Хреста, Київського обласного центру медицини катастроф.

Тренування відбувались у кілька етапів.

Перший етап, який відпрацьовувала команда — симуляція аварійної посадки літака АН-26. До операції залучили десантників та наземно-пошукові групи. Військовий гелікоптер Мі-8 здійснював розвідку місця аварійної посадки судна. Також відбувалася евакуація постраждалих за допомогою швидких та лебідки, яка піднімала потерпілого на гелікоптер Мі-8.

Другий етап –  посадка літака на “пінну подушку”. За легендою, коли літак АН-6 вилетів з аеропорту Дніпра, на смузі помітили гуму. Було припущення несправності шасі та небезпека посадки літака. Тож літак вирішили саджати на “пінну подушку”, аби не загорілось шасі.

На третьому етапі відпрацьовували гасіння авіапалива. Для цього на території розлили тонну керосину.

Останнім етапом стала евакуація пасажирів з літака, який зійшов зі смуги, після чого, за легендою, у салоні сталася пожежа.

За словами надзвичайників, подібні навчання проходять раз на два роки, але через карантин останній раз такі навчання були три роки тому.

Великі навчання вкотре продемонстрували, що авіаційний транспорт є одним з найбезпечніших у світі”, – зауважили у “Борисполі”.

Нагадаємо, цього тижня у двох районах Київщини анонсували масштабні антитерористичні навчання: мешканців попередили про обмеження руху, перевірку документів.

Великий Київ у Google News

підписатися