Стовпопад на Шулявці: коли власники потрощених автівок отримають компенсації

15:32 05.01

Водії, які постраждали під час падіння стовпів на Шулявському шляхопроводі, повинні отримати компенсації від компанії-підрядника.

Стовпопад на Шулявці: коли власники потрощених автівок отримають компенсації

Про це йдеться у сюжеті видання “Сьогодні”.

Внаслідок падіння елекроопор на Шулявському шляхопроводі були розтрощені 9 автівок, зокрема, і “ластівка” Андрія Хорєва – саме так хлопець називає свою машину.

На дах впали дроти, потім Андрій відчув сильний удар від падіння стовпа, який вибив скло. Бічне дзеркало розбилося. На машині залишилося безліч слідів і вм’ятин – на крилі, багажнику, в салоні. Зазначається, що Mercedes Андрія у цій пригоді постраждав чи не найбільше. 

Перше враження – це якийсь паралізуючий стан, ти не розумієш, що сталося. Таке відчуття, ніби з життя просто висмикують, від цього перехоплює подих. Страшно, хвилююче“, – розповідає потерпілий Андрій Хорєв.

В СТО, куди хлопець уже возив своє авто, сказали, що за ремонт доведеться віддати близько 150 тисяч гривень. Тож постраждалий сподівається, що питання компенсації збитків невдовзі вирішать. Але не все так просто.

Раніше у ЗМІ з’являлась інформація, начебто експертиза інституту електрозварювання імені Патона назвала причиною поломки  пошкоджений зварювальний шов в основі конструкцій опор. 

Натомість архітектор Віктор Петрук заявив, що причиною падіння стовпів став не заводський брак, а наявність замерзлої води на поверхні плити. 

Усі опори, які впали, мали лід. Вода замерзла. Її об’єм збільшується на 10 відсотків. Тобто 2,5 тонни на квадратний сантиметр. Тобто на поверхню цієї плити могло тиснути 5 тисяч тонн, тому ніхто не міг витримати таке навантаження”, – пояснив Віктор Петрук.

Якщо його інформація виявиться достовірною, то відшкодовувати збитки повинна компанія-підрядник. Процес компенсації може затягнутись, тож не варто очікувати виплат у найближчий час. Тим не менш, спеціалісти радять починати судовий процес самотужки, адже “шансів програти  у заявника – жодних“.

Нагадаємо, 15 грудня близько 14:00-15:00 впали три опори освітлення на Шулявському шляхопроводі в напрямку вулиць Гетьмана та Довженка. Через інцидент пошкоджено 9 автомобілів. На щастя, люди не постраждали. Момент падіння попав на відео. Мер Києва одразу відреагував на подію та сказав, що причини аварії встановлюють правоохоронці. Також він заявив, що опори генпідрядник мінятиме власним коштом та відшкодує збитки власникам пошкоджених автомобілів. Згодом від гріха подалі на Шулявці прибрали всі стовпи

Читайте також: Давали гарантію 50 років. Кличко обурений аварією на Шулявському мосту

Великий Київ у Google News

підписатися