Столиця потребує розвитку центрів раннього втручання — Марина Порошенко

Автор: Любава Лисичкіна
21:48 23.07

Київ може стати прикладом для України у наданні соціальних послуг сім’ям з дітьми та розвитку сімейних форм виховання.

Столиця потребує розвитку центрів раннього втручання — Марина Порошенко
Сьогодні в Київській міській раді відбулась нарада з реалізації Плану реформування/перепрофілювання/трансформації дитячих інтернатних закладів, де обговорювалось питання щодо реалізації реформи деінституціоналізації у місті Києві, яка розпочалась по всій Україні з 2017 року.
 
В обговоренні взяли участь представники департаментів охорони здоров’я, освіти і науки, соціальної політики, служби у справах дітей та сім’ї.
 
Під час наради голова профільної комісії, лідерка «Європейської Солідарності» в Києві  Марина Порошенко підкреслила важливість прийняття, ініційованих нею проєктів рішень, щодо розвитку центрів раннього втручання, та забезпечення послуги супроводу під час інклюзивного навчання.
 
«Окремим завдання має бути навчання спеціалістів (соціальних робітників, патронатних вихователів, вчителів спеціальної освіти), адже саме від них залежить успішність реформи та якість надання послуг у столиці», – наголосила Марина Порошенко.
 
Так, командою Фонда Порошенка разом з міжнародною організацією Люмос було проведено тренінг для працівників інклюзивно-ресурсних центрів столиці.
 
На нараді були надані доручення профільним департаментам щодо приведення у відповідність до діючого законодавства Плану реформування/перепрофілювання/трансформації дитячих інтернатних закладів у столиці з подальшим прийняттям його на засіданні постійної комісії Київради з питань охорони здоров’я та соціальної політики.
 
«Ми зможемо почати закривати інтернатні заклади тільки тоді, коли створимо альтернативні умови для виховання, розвитку та навчання дітей столиці. Як держава, так і місцева влада має забезпечити їх виховання в сім’ї або умовах наближених до сімейних, щоб у майбутньому вони стали повноцінними членами українськими суспільства», – підкреслила Марина Порошенко.
 
Нагадаємо, Марина Порошенко переконана, що  Київ зобов’язаний забезпечити послугою супроводу дітей під час інклюзивного навчання.

Великий Київ у Google News

підписатися