Столичний дієтолог розповіла, чому військовий стрес і кава сприяють виникненню акне

Автор: Любава Лисичкіна
23:53 31.05

Кава стимулює вироблення гормонів стресу наднирниками. А підвищення кортизолу включає ланцюгову гормональну реакцію , що веде до  підвищення андрогенів та інсуліну в крові.

Столичний дієтолог розповіла, чому військовий стрес і кава сприяють виникненню акне

Як зазначає лікарка-терапевт, дієтологиня Тетяна Фіалкова, дані гормони посилюють у рази активність сальних залоз.

Також доведено згубний вплив кортизолу на роботу печінки, що для здорової людини може і не страшно, якщо в міру. А для страждаючого акне – критично. Бо, за словами Фіалкової,  в багатьох пацієнтів з акне є проблеми з функціями детоксикації печінки та жовчовідтоку, тобто,  є порушення двох фаз детоксикації печінки.

До того ж кава різко підвищує вміст глюкози в крові (за рахунок того ж таки кортизолу). Що ще більше розхитує вуглеводний обмін  людей, що страждають акне. Адже багато хто з них так любить солодке, молочне і борошняне.. і також намагаються навчитися їсти все це по мінімуму.

“На тлі військового стресу нам і кави не треба – всі вищеописані механізми присутні за рахунок стимуляції гормонів стресу поганими новинами та новими умовами життя. А значить в більшості випадків прийом кави буде подвійно посилювати відповідь надниркових залоз і викид у кров стресових гормонів, що врешті-решт посилить ситуацію з акне”, – зазначила Фіалкова.

Тому, дієтологиня радить:  при лікуванні вугрової висипки від кави краще відмовитися.

“Міцним матчу, чорним та зеленим чаєм сильно балуватися не варто, але пити можна. Незважаючи на вміст кофеїну, ці напої працюють набагато м’якше на ендокринну систему та не впливають на печінку. Якісний зелений чай при акне навіть корисний”, – додає Фіалкова.

До слова, дієтолог розповіла, якою має бути антистресова їжа під час війни.

Великий Київ у Google News

підписатися