Столичний айтішник засудив нацполіцію на 200 тисяч гривень: причина

Автор: Тетяна Сененко
18:49 06.08.2021

Програміст з Києва Антон Тимохін просидів в СІЗО 109 днів після того, як якого звинуватили у причетності до злочинів міжнародної мережі хакерів Avalanche 5. Після цього чоловіку вдалося відсудити у правоохоронців значну суму компенсації

Столичний айтішник засудив нацполіцію на 200 тисяч гривень: причина

Про це повідомляє dou.ua.

Чоловіка запідозрили у злочинній діяльності, оскільки він використовував нік Grower, який, за даними Центральної криміналістичної інспекції Люнебурга (Німеччина), збігався з ніком злочинця, причетного до мережі кіберзлочинців Avalanche 5 (за даними слідства, мережа незаконно отримує банківські дані жертв). За даними німецьких правоохоронців, Тимохін, нібито використовуючи нік-нейми grower, а також flux2 та ffhost2, адміністрував мережу серверів Avalanche.

Ця інформація послужила підставою для його затримання в Україні.

«Коли був брифінг Луценка і Троян, вони так вихвалялись цією спецоперацією та роботою кіберполіції, але „сіли в калюжу“. І замість того, щоб швидко визнати свою помилку, вони чекали документів від німецької сторони, самі нічого не робили. А я в цей час перебував у СІЗО. Кіберполіція виглядала в цій ситуації вкрай непрофесійно: вони просто зайшли «Вконтакте», знайшли мій профіль і видали ордер на мій арешт», — розповів Тимохін.

У підсумку, 5 січня 2017 розробнику вручили підозру, а згодом обрали запобіжний захід — утримання під вартою; також було арештовано автомобіль Тимохіна. В квітні 2019-го справу закрили через нестачу доказів; крім терміну в СІЗО він також провів 183 дні під домашнім арештом і ще 28 місяців перебував у статусі підозрюваного.

В серпні 2020-го розробник звернувся до суду з вимогою компенсації одного мільйона гривень моральної шкоди. 19 січня 2021 Печерський районний суд Києва частково задовольнив вимоги Тимохіна про компенсацію, присудивши грошову компенсацію моральної шкоди в розмірі 700 тис грн і 13 тис грн витрат на адвоката.

Проте 15 липня апеляційна інстанція скасувала це рішення, зазначивши, що «сума компенсації завищена». Тепер Нацполіція зобов’язана виплатити потерпілому 200 тис грн замість 700 тис грн. Видання наголошує, що ці кошти будуть сплачені за рахунок звичайних платників податків.

Нагадаємо, в Україні з’явиться офіційна збірна з кіберспорту.

Конкурс Міністерства молоді та спорту України підтвердив, що UESF відповідає усім необхідним вимогам до спортивної організації національного рівня.

 

Великий Київ у Google News

підписатися