Столичних старшокласників навчатимуть такмеду, керувати дронами і взаємодії в бою

Автор: Любава Лисичкіна
21:40 17.06

З 1 вересня в усіх українських школах запровадять оновлений курс «Захист України», який передбачатиме вивчення тактичної медицини, військових технологій і взаємодії в бою. Заняття відбуватимуться раз на місяць, а не щотижня. Кількість годин залишається такою ж – півтори години на тиждень.

Столичних старшокласників навчатимуть такмеду, керувати дронами і взаємодії в бою Фото: ілюстративне
Світлодіодне освітлення

Про це повідомив міністр освіти й науки Оксен Лісовий. Він додав, що у професійно-технічних навчальних закладах також введуть спеціальність «оператор цивільного дрона».

«Хлопці та дівчата вчитимуться разом. Поділ на групи відбуватиметься не за статтю, а для відпрацювання певних навичок. У грудні 2023 року на оновлення навчального предмету з державного бюджету виділили 1,74 мільярда гривень, які спрямують на підвищення кваліфікації вчителів, закупівлю комп’ютерного обладнання, стрілецькі тренажери, аптечки, навчальні дрони, медичні манекени тощо», — зазначили на сайті Верховної Ради.

Оновлена програма «Захисту України» для 10-11 класів складатиметься з шести  модулів та передбачатиме вивчення:

За новою програмою в 10 класі учні вивчатимуть:

  1. основи національної безпеки й оборони;
  2. основи планування та управління;
  3. озброєння та військова техніка, стрілецька підготовка;
  4. основи дій, комунікації та взаємодій у бою;
  5. орієнтування на місцевості та інженерна фортифікація;
  6. домедична допомога в умовах бою.

Учні 11 класу теж матимуть 6 модулів, але з інших тем:

    1. військові технології та їхній розвиток;
    2. стрілецька підготовка, основи для дій та взаємодії в бою;
    3. інформаційна війна;
    4. домедична допомога в умовах бою (для закріплення вивченого в 10 класі);
    5. цивільне населення в кризових умовах;
    6. планую майбутнє: моя роль в обороні України.

“Ми в жодному разі не хочемо мілітаризувати дітей. А нова програма, порівнюючи із чинною, є менш мілітарною, – додає Інна Совсун. – Вона не передбачає вивчення статутів ЗСУ, 8 годин стройової підготовки, а радше розвиває поглиблене розуміння того, що означає жити в країні, де є постійна загроза війни. Наша мета – не готувати майбутніх солдатів, а підгодувати суспільство до спротиву зі сподіванням: якщо росія знатиме про нашу готовність, то вдруге боятиметься на нас нападати”.

З наступного навчального року заняття відбуватимуться раз на місяць, а не щотижня. Кількість годин залишається такою ж – півтори години на тиждень (за рішенням громади може бути збільшено до двох годин), які, накопичившись за місяць, дадуть змогу провести цілий день у міжшкільному осередку.

Після цього старшокласників, готових створювати проєкти з дронами, чекають в НАУ.

«Готові забирати собі випускників таких шкіл в НАУ. Коли ти вже літаєш на дроні, то логічно далі вчитися проєктувати дрони, електроніку, системи зв‘язку до них тощо. Щоб з першого курсу пиляти власний проєкт для оборони держави. Зараз працюємо над створенням умов, щоб студенти мали де і на чому це робити. Також запровадимо окремі курси з управління проєктами», — прокоментувала це нововведення керівниця НАУ Ксенія Семенова.

До слова, у Києві вдруге розпочався фестиваль “Протасів Яр” пам’яті Романа Ратушного.

Великий Київ у Google News

підписатися