Столичній школі присвоїли ім’я канадського медика-добровольця Григорія Цехмістренка

Автор: Галина Ворона
03:53 14.06

Спеціалізованій школі № 89 у Печерському районі присвоїли ім’я її випускника – медика-добровольця, військовослужбовця Інтернаціонального легіону ТрО Збройних Сил України Григорія Цехмістренка.

Столичній школі присвоїли ім’я канадського медика-добровольця Григорія Цехмістренка

Таке рішення прийняли сьогодні, 13 червня, на пленарному засіданні Київської міської ради.

Як зазначила депутатка Київради Олеся Пинзеник, кияни повинні гідно вшановувати патріотів, що відстоюють національні ідеї, захищають нашу землю від ворогів.

За її словами, саме таким був Григорій Цехмістренко – він активно і гідно відстоював свої національні погляди, починаючи з Революції гідності, коли 18 лютого 2014 року його з іншими активістами побили та затримали силовики.

Із початку повномасштабного російського вторгнення, маючи канадське громадянство, він без вагань приєднався до лав Інтернаціонального легіону ТрО Збройних Сил України. 

“Грег” пройшов найважчі бої у Гостомелі, Бучі, Ірпені та Мощуні. Потім проходив службу на Миколаївському та Херсонському напрямках, а згодом його підрозділ був переведений на Схід і там він активно брав участь в обороні Сєвєродонецька та Лисичанська. 

 Воїн загинув 14 січня 2023 року біля Бахмута. Посмертно його нагородили орденом “За Мужність” 3 ступеня.

Зараз триває боротьба за українську незалежність, національну свідомість, демократичні цінності та національну ідентичність. І ми вшановуємо наших героїв, які боронять кожного з нас від окупантів. Григорій Цехмістренко є гідним прикладом для наслідування нашою молоддю”, – додала Олеся Пинзеник.

Читайте також: Оксана Забужко та ще четверо видатних киян стали почесними громадянами міста

Нагадаємо, у Києві перейменували Олександрівську лікарню.

Великий Київ у Google News

підписатися
більше новин