Столичні винахідники розробили квадроцикл для армії: брутальний,електричний, тихий

Автор: Любава Лисичкіна
22:35 02.11.2022

В Київському політехнічному інституті імені Ігоря Сікорського відбувся всеукраїнський фестиваль інженерних інноваційних проєктів Sikorsky Challenge 2022. Квадроцикл був представлений на фестивалі.

Столичні винахідники розробили квадроцикл для армії: брутальний,електричний, тихий
Світлодіодне освітлення

Як повідомляється, уже біля 10 таких квадроциклів передано армійцям на Донбасі  Вони створені спеціально для потреб військових і на їхнє замовлення.

За словами представника розробників, Максима Гуза, на війні є потреба саме у квадроциклах з електричними двигунами, бо вони їздять тихесенько. Тому військові знайшли винахідників в Інтернеті. На базі  цивільної машини вони розробили квадроцикл для армії.

“Він їздить так тихо, що якщо наздожене, скажімо, велосипедиста, то ця людина може й не почути цього, принаймні одразу. Тож наша розробка підходить, зокрема, для виконання завдань в тилу ворога: на ній розвідники мають можливість майже беззвучно забиратись за лінію фронту”, – пояснив Гуз.

Такого тихого ходу вдалося досягти не лише за рахунок використання електродвигуна. Столичні конструктори застосували  інженерну конструкцію, яка забезпечує дуже тиху передачу обертального моменту. Єдине, що добре чути і може демаскувати, — тріск зламаних під колесами гілок.

Квадроцикл для військових має чималий багажник з бортами. За потреби їх можна відкрити й покласти туди пораненого. Це дуже важливо, адже, щоб врятувати життя пораненого, слід якомога швидше доставити його до шпиталю.

“Квадроцикл має високу прохідність по бездоріжжю. Військові зразу озвучили нам вимоги щодо пробігу на одному заряді: щоб можна було десь 40−50 кілометрів проїхати в один бік і стільки ж — назад. Виходить 80−100. Ми зробили з запасом: при повному завантаженні наш армійський квадроцикл долає як мінімум 150 кілометрів”, – додав Гуз. 

В планах – оснастити транспорт сонячною панеллю, щоб за 2 години вона була здатна підзарядити акумулятор до такого рівня, щоб можна було проїхати десь 20 кілометрів. 

Відомо, клієнти вимагають у мобільних операторів повертати кошти за відсутній зв’язок.

Великий Київ у Google News

підписатися