Столичні науковці створили кровоспинний засіб, який зупиняє кровотечу та захищає від інфекцій

Автор: Любава Лисичкіна
21:11 08.04.2022

Кровоспинні засоби критично необхідні у зоні бойових дій. У перші хвилини після поранення цей засіб допоможе зупинити кровотечу і дочекатися кваліфікованої допомоги лікаря. Препарат таокж допомагає зупинити кров, захищає від інфекцій і поглинає токсини.

Столичні науковці створили кровоспинний засіб, який зупиняє кровотечу та захищає від інфекцій
Світлодіодне освітлення
Як повідомляється, такий засіб створили і передають до шпиталів науковці Інституту хімії поверхні імені О.О. Чуйка НАН України.
 
Ідея створити український кровоспинний засіб, який був би ефективний і недорогий (не дорожчий за губку для миття посуду!) виникла в українського науковця, добровольця Андрія Кравченка під час бойових дій у 2015 році.
 
У 2015 році волонтери придбали Андрію Кравченку імпортний Celox, але науковець не скористався ним навіть під час поранення (у лютому того ж року на одному з опорних пунктів поблизу Дебальцевого він коригував вогонь артилерії). Андрій зберіг дорогоцінний пакетик, щоб дослідити і – створити, принаймні, не гірший препарат.
 
Провідний науковий співробітник Інституту хімії поверхні імені О.О. Чуйка, доктор фармацевтичних наук, професор Ігор Геращенко пояснив, що до складу відчизняного препарату входять недорогі нанорозмірний діоксид кремнію (кремнезем) та  альгінат натрію,  який сприяє утворенню на поверхні рани згустку.  
 
“Спосіб одержання даного композиту захищено патентом України. Під час поранення композитний матеріал потрібно швидко притиснути до рани і зверху закрити пов’язкою”, – пояснив науковець.
 
На час війни вчені ухвалили рішення виготовляти гемостатик у вигляді порошку (без закріплення на носії – марлі, бинту). Зрозуміло, що порошкова форма препарату менш зручна у застосуванні, але на даний момент іншого виходу не було. Наразі, науковці не облишили  ідею промислового випуску гемостатичного композиту у вигляді серветки і шукають потенційного виробника.
 
“Сподіваємося реалізувати цю ідею якнайшвидше, – наголосив  Ігор Геращенко. – Розуміємо, що наші військові потребують якісних і недорогих кровоспинних засобів, і готові зробити все, щоб вони їх отримали”.
 

Великий Київ у Google News

підписатися