Столичні ліси готують до періоду підвищеної пожежної небезпеки – план заходів

18:39 05.05

Столиця починає підготовку до пожежонебезпечного періоду, що очікується з настанням спеки. У цей період лісові масиви патрулюватимуть працівники поліції, ДСНС і “Київзеленбуду”. Щоб запобігти пожежам та швидко реагувати у разі їх виникнення, місто планує виконати низку протипожежних заходів.

Столичні ліси готують до періоду підвищеної пожежної небезпеки – план заходів

Такі заходи передбачені у протоколі засідання постійної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, повідомляє пресслужба КМДА.

У рамках підготовки до пожежонебезпечного періоду у столиці планують:

  • щоб запобігти поширенню вогню у зелених зонах, «Київзеленбуд» створить мінералізовані смуги, систему протипожежних бар’єрів, канав та забезпечить їх поновлення. У першу чергу такі роботи будуть виконані в пожежонебезпечних лісових масивах, які прилягають до населених пунктів, доріг, ліній електропередач, нафто-, газо- продуктопроводів.
  • районні комунальні підприємства з утримання зелених насаджень міста і лісопаркових господарств, які будуть залучатися до ліквідації загорань на закріплених за ними територіях, підготують протипожежну техніку, створять необхідний резерв паливо-мастильних матеріалів, забезпечать особовий склад протипожежним інвентарем.
  •  у місцях масового відпочинку киян проведуть рекреаційне облаштування територій лісових масивів. Території забезпечать засобами протипожежної агітації та попереджувальними знаками.

Документ також передбачає заборонити заїзд на територію лісового фонду транспортних засобів, окрім тих, що використовуються для лісогосподарських потреб.

Протягом пожежонебезпечного періоду буде встановлено цілодобове чергування членів пожежно-сторожової охорони, добровільних пожежних дружин на пожежній та пристосованій для гасіння пожеж техніці.

Нагадаємо, чинне законодавство забороняє розводити багаття у лісах і парках. Штрафи для паліїв за знищення або пошкодження лісових масивів можуть сягати 150 тис. грн.

загрузка...

загрузка...