Рада збільшила у десятки разів штрафи для підпалювачів екосистем

16:33 13.04

Верховна Рада підтримала закон, який посилює відповідальність за забруднення атмосферного повітря, знищення або пошкодження об’єктів рослинного світу, порушення вимог пожежної безпеки в лісах та самовільне випалювання сухої рослинності або її залишків. Рішення підтримали 328 народних депутатів.

Рада збільшила у десятки разів штрафи для підпалювачів екосистем

Як повідомляється на сайті парламенту, закон прийняли з метою зменшення руйнівних наслідків та захисту права громадян на безпечне повітря і навколишнє середовище, а також задля зменшення кількості пожеж, які виникають через це.

Відповідно до прийнятого закону, за спалення або пошкодження вогнем лісів, зелених насаджень навколо населених пунктів, вздовж залізниць, а також стерні, сухих дикоростучих трав доведеться заплатити більше у 18 разів: від 91 800 гривень до 153 000 гривень.

Штраф за забруднення або іншу зміну природних властивостей атмосферного повітря шкідливими для життя, здоров’я людей або для довкілля речовинами, відходами або іншими матеріалами промислового чи іншого виробництва (якщо це створило небезпеку для життя, здоров’я людей або для довкілля) виросте у 20 раз – до 30 600-61 200 гривень.

За випалювання на сільгоспземлях, в смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах тепер загрожує штраф у розмірі від 3060 гривень до 6120 гривень.

Читайте також: Новий підхід у житлобудуванні, за який київські архітектори отримали визнання індустрії

загрузка...

Як повідомлялось, у зоні ЧАЕС більше тижня вирує пожежа, яка виникла через підпал та знищила тисячі гектарів дерев – тварини шукають їжу.

Раніше пожежник зняв, як його команда проривалась на авто через вогонь, а  “Великий Київ” опублікував фото дня – коні Пржевальського серед згарищ Чорнобиля, а також жахливі фото та відео пожежі в Чорнобильскій зоні, де знищені будинки, і кадри палаючого Чорнобиля з висоти пташиного польоту.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...