Столичні лікарі врятували чоловіка, якому загрожувала ампутації кінцівки

Автор: Любава Лисичкіна
22:44 23.10.2023

З однієї з обласних лікарень до Інституту було направлено пацієнта, який скаржився на виражений больовий синдром в обох нижніх кінцівках, особливо в правій гомілці, де біль ставав нестерпний при ходьбі більше 20 метрів.

Столичні лікарі врятували чоловіка, якому загрожувала ампутації кінцівки Фото: ілюстративне

Як розповіли в Національному Інституті хірургії та трансплантології імені О.О.Шалімова, причиною таких скарг була атеросклеротична закупорка (оклюзія) здухвинних артерій, які є основним магістральним шляхом кровопостачання нижніх кінцівок, довжиною 14 сантиметрів. Існувала реальна загроза ампутації кінцівки.

Клінічна ситуація була ускладнена супутньою патологією: тяжкою ішемічною хворобою, інсулінзалежним цукровим діабетом та морбідним ожирінням (значна надмірна вага).

Традиційні, класичні судинні операції, а саме аорто-стегнове шунтування мало великі ризики для пацієнта. Тому у таких випадках за міжнародними клінічними протоколами операцією вибору визначаються мініінвазивні, ендоваскулярні втручання.

Під місцевимзнеболенням з невеликого проколу на руці, було виконано відновлення кровотоку по здухвинним артеріям. Завдяки балонній дилятації було розширено діаметр судин та встановлено спеціальні стенти, які розширюючись, втискаються в стінки судин, зберігаючи таким чином їх збільшений просвіт.

Кровотікв кінцівках було відновлено. Біль зник та значно збільшилась дистанція ходи. За два дні пацієнт вже повернувся додому та веде звичайне життя.

Відомо, лікарі Центру кардіології та кардіохірургії та НДСЛ Охматдит провели виїзні прийоми на Донеччині.

 

Великий Київ у Google News

підписатися
більше новин