Про це повідомив начальник інспекції з паркування КМДА Дмитро Рахматуллін, якому вручили підозру в коментарі Укрправді.
Зокрема, Рахматуллін відкидає звинувачення у “подвійних штрафах”, які, за словами ОГП, сплачують кияни, щоб забрати автівки.
Зазначається, що ціна евакуації у Києві – 1270 гривень, вона визначається окремо для міста, і за цим тарифом працюють 8 приватних та комунальних компаній. У приклад він наводить інші міста, зокрема, Дніпро, де вартість евакуації складає 2-3 тисячі.
Тим часом ціна, визначена для евакуації авто уповноваженими підрозділами Нацполіції, складає лише 720 грн.
Рахматуллін також відреагував на звинувачення у безпідставних евакуаціях, нагадавши, що таке визначення має право встановити лише суд.
Читайте також: Правила з пільгами: у столиці заговорили про пільгове паркування для мешканців І та II зон
У КМДА наголошують, що “через зношеність підземних комунікацій на вулицях трапляються провали дорожнього полотна, які потребують негайного ремонту, тому районні шляхово-експлуатаційні управління виставляють відповідні дорожні знаки та приступають до робіт. І якщо є автівки, які заважають цим роботам, комунальники звертаються до Інспекції за допомогою.
Начальник Інспекції запевняє, що жодного разу інспектори не встановлювали дорожній знак з метою незаконної евакуації, у чому їх підозрюють правоохоронці. Разом із тим нагадали ПДР і зазначили, що можуть евакуювати авто без понятих, якщо це фіксується на відео.
“Зазначаємо також, що згідно з правилами дорожнього руху дозволяється стоянка транспортного засобу лише на краю тротуару. Автомобілі, запарковані посередині або під кутом до краю тротуару, вважаються розміщеним з порушенням ПДР – навіть якщо для перехожих лишається 2 м. У випадку, якщо на решті тротуару спостерігається підвищений рух пішоходів, розміщення авто може розцінюватися як таке, що суттєво перешкоджає дорожньому руху і підлягати евакуації”, – розповів начальник інспекції.
Читайте також: У липні водії Києва сплатили за паркування більше мільйона гривень
Нагадаємо, раніше Міністерство внутрішніх справ спільно з Генеральною прокуратурою повідомили про підозру керівництво і низку працівників Інспекції з паркування, підпорядкованої Департаменту транспорту та інфраструктури КМДА. Роботу Інспекції паралізовано.