Сто тисяч за красу. Розбиту вандалами балерину відреставрують і повернуть на місце

Автор: Галина Ворона
13:21 10.03

Скульптура балерини, яка постраждала від рук вандалів, повернеться оновлена на своє місце на вулиці Стрітенській. А поки професійні “чарівники” намагаються зберегти її неповторність.

Сто тисяч за красу. Розбиту вандалами балерину відреставрують і повернуть на місце

Про це повідомив у Facebook автор роботи скульптор Костянтин Скретуцький, 

Він сподівається, що за допомогою професійних реставраторів вдасться зберегти оригінальну
скульптуру, яка стала улюбленицею киян, і це позитивно вплине на ставлення суспільства до збереження унікальних вуличних арт-об’єктів.

Ми також розглядали варіант зі створенням копії скульптури, однак оригінальна робота зберігає тепло та енергію своїх шанувальників, історії кохання, щасливі моменти, таємниці киян та гостей міста. Тендітна та чарівна, вона має залишатись неповторною та збагачувати свою власну історію життя, завдяки нашій з вами підтримці!” – поділився скульптор.

За його словами, загальна вартість реставраційних робіт складає 100 000 гривень, свій внесок у збереження скульптури може зробити кожен охочий. Як долучитись до збору коштів – читайте тут.

До слова, скульптура балерини з’явилася на цьому місці у 2009 році. Спочатку Скретуцький, який відомий багатьма незвичайними скульптурами Києва (“Їжачок в тумані”), збирався зробити тут пам’ятник звичайному сірнику і навіть встановив його. Але через кілька днів на ньому з’явилося оголошення: “Будь ласка, зробіть тут балерину. Поруч живе заслужена балерина, їй буде дуже приємно. Дякую”. Скульптор не залишився байдужим до прохання, так народилася скульптура “Балерина”. Зроблена вона з липи, обличчя та руки – з кераміки, балетна пачка – з будівельної сітки, волосся – з ниток. Спочатку балерина була рудоволосою, а після реставрації – стала білявкою.

На початку лютого цього року вандали розбили скульптуру.

Великий Київ у Google News

підписатися