Стартує Софійський пленер: можна помалювати на подвір’ях Софії Київської та Андріївської церкви

Автор: Любава Лисичкіна
21:21 24.05.2023

Мета Софійського пленеру полягає у збереженні великої традиції малювання з натури, малювання архітектурних пам’яток зокрема, а також у підтримці живого спілкування майстрів просто неба серед пам’яток культурно-історичної спадщини 11-18 ст.

Стартує Софійський пленер: можна помалювати на подвір’ях Софії Київської та Андріївської церкви
оренда квартири Київ

Організатор заходу –  Брама Заборовського. Національний заповідник “Софія Київська”.

Щороку восени Національний заповідник «Софія Київська» проводить на своїх теренах пленер, який об’єднує художників різного віку, різних рівнів фахової підготовки – учнів художніх шкіл та студентів мистецьких ВИШів, дорослих майстрів та художників-аматорів.
 
Кожен учасник пленеру, із запропонованих пам’яток, що входять до складу заповідника «Софія Київська», має можливість обрати ту локацію, яка йому до вподоби – найголовнішу християнську святиню «Софія Київська», Музей «Золоті ворота», Кирилівську або Андріївська церкви.
 
Софійський пленер завершується підсумковою виставкою, на якій пленеристи демонструють різні пам’ятки і різні композиційні підходи до трактування їх, різні техніки і манери малювання.
 
Цьогоріч Софійському пленеру виповнюється 10 років. Відзначитимуть ювілейний рік у три етапи.
 
ПЕРШИЙ етап “СТАРТОВИЙ” – 27-28 травня (локації для малювання: подвір’я «Софії Київської та Андріївська церква).
  • Зустріч учасників о 12.00:
     біля службового входу до заповідника “Софія Київська” (“Південна Вежа”), вулиця Володимирська, 24, тел. (050)-717-09-59;
  •  біля сходів до Андріївської церкви, вулиця Андріївський узвіз, 23, тел. (066)-201-76-57.
ДРУГИЙ етап “ЕКВАТОР” – 8-9 липня (локації: подвір’я «Софії Київської» та Собор, Золоті ворота, Андріївська церква).

ТРЕТІЙ етап “ЗАВЕРШАЛЬНИЙ” – 9-10 вересня (локації: подвір’я «Софії Київської», Софійський собор та його монастирські споруди, Золоті ворота, Андріївська та Кирилівська церкви).
 
Малювання у середині приміщень виконується у графічній техніці (олівцями, маркерами), на вулиці – довільний вибір фарби.
 
Участь у Софійському-пленері-2023 є безкоштовною (за попередньою реєстрацією).
 
Відомо, на День Києва у столиці співатимуть разом з ЗСУ, покажуть романтичні історії та розкажуть дітям про цінності: 20 ідей, як провести вихідні.

Великий Київ у Google News

підписатися