Старший син не дочекався, доньці пощастило: 16-річна дівчинка отримала нирку від донора

Автор: Любава Лисичкіна
18:39 03.12.2021

В Охматдиті провели 14-ту трансплантацію нирки. Хірурги врятували життя дівчинці, родина якої вже зазнала втрати: 10 років тому від хвороби нирок помер старший син.

Старший син не дочекався, доньці пощастило: 16-річна дівчинка отримала нирку від донора Фото: Facebook Охматдит
Як зауважили в Охматдиті,  Софія два останніх роки прожила в Охматдиті. Дівчина має складне генетичне захворювання, на тлі якого в неї відмовили нирки.
 
З 14 років вона потребувала постійного гемодіалізу. Процедуру проводили три рази на тиждень, тривала вона по чотири години. Весь цей час дівчина перебувала у стаціонарі відділення інтенсивної та еферентної терапії хронічних інтоксикацій, чекаючи на рятівну пересадку нирки.
 
Шанс на нове життя Софії подарував 32-річний чоловік з Волині, який помер через інсульт. Його родина дала згоду на трансплантацію органів. Так смерть однієї людини подарувала життя чотирьом іншим. Дві нирки та печінку пересадили трьом дітям, а серце померлого врятувало життя 49-річному багатодітному батьку.
 
Операція з пересадки нирки в Охматдиті тривала трохи більше ніж годину. Хірург-трансплантолог Олег Годік розповів, що нирка у дівчини запрацювала під час операції. Тож медики дають Софії позитивні прогнози та роблять усе, аби реабілітація та відновлення дівчини минули якнайлегше.
 
Мама дівчинки Наталя розповіла, що старший син не дочекався трансплантації нирки і  помер 10 років тому: “Я досі не вірю, що моя донька має шанс на здорове життя. Ми два роки жили в Охматдиті, чекали на трансплантацію. Також стояли в черзі на операцію в Білорусі. Я щаслива, що тепер дітям можуть рятувати життя в Україні”.
 
Як відомо, в Україні працює лише 2 відділення для дітей на гемодіалізі, і обидва — переповнені. В Охматдиті першу нирку пересадили у березні цього року. За 9 місяців   лікарі зробили 14 пересадок: 5 від родинних і 9 від посмертних донорів. Лікарі не збираються зупинятися та планують розвивати цей напрямок у лікарні й надалі.
 
І медики, і родина пацієнтки вшановують  пам‘ять донора,  приносять глибокі співчуття його родині, які ухвалили рішення про допомогу в момент своєї втрати та подарували шанс на життя 4 людям.
 
Нагадаємо, нещодавно стало відомо, що підлітки зібрали кошти на нове обладнання для Охматдиту.
 

Великий Київ у Google News

підписатися