Старовинну ікону знаменитої іконописноої школи пересилали за кордон під виглядом фурнітури

Автор: Галина Ворона
12:27 27.02.2023

Київські митники викрили у міжнародному поштовому відправленні старовинну ікони кінця ХІХ – початку ХХ століття – “Богоматір “Тихвинська” знаменитого борисівського іконописного промислу. Цей предмет, що становить культурне надбання українського народу, пересилали за кордон під виглядом фурнітури.

Старовинну ікону знаменитої іконописноої школи пересилали за кордон під виглядом фурнітури
Світлодіодне освітлення

Як розповіли на Київській митниці, ікону з ознаками старовини виявили під час митного контролю відправлення, яке прямувало з України до США. Відправник з українського міста Покров задекларував святиню як “фурнітуру” вартістю 1400 грн.

Експерти з Національного художнього музею України визначили, що виявлена митниками ікона має культурну та історичну цінність.

Це ікона кінця ХІХ – початку ХХ століття – “Богоматір “Тихвинська”, виготовлена майстрами крупного борисівського іконописного промислу Слобожанщини, який нині вважається історико-культурним явищем.

Подібне зображення Богородиці було своєрідною візитівкою української Борисівки (тепер брянська область рф).

Оскільки предмети, які становлять національне, історичне або культурне надбання українського народу заборонені до пересилання у міжнародних поштових відправленнях, Київська митниця склала протокол про порушення митних правил, а ікону вилучила.

Читайте також: Техніка Apple та електронні цигарки: експосадовець столичної митниці викрав зі складу товарів на 41 млн грн 

Нагадаємо, розмитнення автомобілів у “Дії” скасовується.

Великий Київ у Google News

підписатися