“Стара” картопля після зими може коштувати понад 30 грн – експерти

22:41 19.01

Експерти агроринку попереджають, що в цінах може бути і спекулятивна складова: вже роздмухують тему, що навесні якісна українська картопля буде в дефіциті.

“Стара” картопля після зими може коштувати понад 30 грн – експерти
Світлодіодне освітлення

Як повідомляється, навесні, під кінець сезону реалізації “старої” картоплі, її вартість може сягнути рекордних 35 гривень за кілограм.

Так вважає керівник сільськогосподарського підприємства “Десна” (Чернігівська область) Микола Пономаренко.

Ідеться про те, що врожай картоплі цього року, хоч і великий (18 млн тонн), та не дуже якісний. Збирали у дощі, економили на сушінні, та й посадковий матеріал у 2023 році використовували не найкращий. Тому картопля псується, й продукції товарного виду не так багато.

В EastFruit також не виключають спекулятивну складову: вже роздмухують тему, що навесні якісна українська картопля буде в дефіциті, тож продавці можуть спробувати ще більше накрутити цінники.

 “З гектара збирають 20 тонн картоплі, а, наприклад, гречки, лише тонну. А ціна на гречку й картоплю зараз майже однакова. Як таке може бути? Чистої води спекуляція, рентабельність по картоплі просто зашкалює, навіть з урахуванням можливих втрат урожаю та дорогого зберігання. Бо інвестиція в гектар картоплі — до 3 000 доларів, а підняти можна 13-15 000”, — каже голова Міжнародної асоціації гречки й експерт агроринку Сергій Громовий.

До слова, “ВК” вже писав про те, що ціни на столові буряки у магазинах перегнали минулорічні і продовжують зростати.

Великий Київ у Google News

підписатися