Ціни на столові буряки у магазинах перегнали минулорічні і продовжують зростати

Автор: Галина Ворона
12:34 17.01

В Україні стрімко дорожчає такий необхідний інгредієнт борщу, як столовий буряк. Ціни на цей овоч вищі за минулорічні і продовжують зростати.

Ціни на столові буряки у магазинах перегнали минулорічні і продовжують зростати

Про це повідомляють аналітики проекту EastFruit.

Так, на сьогоднішній день ціни на буряки вже зросли до 12-16 грн/кг , що в середньому на 33% дорожче, ніж наприкінці минулого тижня. та на 74% дорожче, ніж торік у цю пору.

Вони пояснюють підвищення ціни досить активним попитом і нижчим у порівнянні з минулим роком урожаєм буряків цього сезону в більшості господарств країни.

Зазначається, що з початку поточного тижня українські фермери почали активно підвищувати відпускні ціни на буряки, багато із них фактично призупинили продаж буряків в очікуванні подальшого зростання цін та планують розпочати реалізацію цієї продукції не раніше початку лютого.

Основною причиною такого помітного подорожчання є суттєве скорочення пропозиції столових буряків на українському ринку. Більшість українських господарств не мають у розпорядженні обладнаних сховищ, а запаси в необладнаних складах на даний момент вже виснажені. При цьому торговельна активність у даному сегменті досить висока, що також спонукає цінове зростання”, – підкреслюють аналітики.

Вони зауважують, що внаслідок подорожчання сьогодні ціни на столові буряки в Україні вже в середньому на 74% вищі, ніж за аналогічний торішній період.

Читайте також: Сало і м’ясо зросли в ціні, цукор і гречка подешевшали: цінники змінилися, в яких супермаркетах найдешевше

Нагадаємо, станом на початок січня 2024 року всі овочі “борщового набору”, крім цибулі та моркви, коштували на 20% дорожче, ніж рік тому.

Великий Київ у Google News

підписатися
більше новин