Про найпоширеніші причини розповіла дієтологиня Наталія Самойленко.
Причина 1:
Дефіцит йоду, заліза або вітаміну Д.
Часто навесні люди стикаються з проблемою дефіцитних станів організму. Перевірити, чи є у вас дефіцит цих важливих елементів можна у лікаря, говорить фахівчиня.
“Якщо недостатній рівень підтвердиться, не поспішайте займатися самолікуванням та закуповувати їх у таблетованій формі – адже правильно збалансувавши свій раціон можливо підвищити рівень дефіциту. Лише лікар визначає дозу та період прийому препаратів”, – зауважує Самойленко.
Причина 2:
Порушення складу мікрофлори кишечника.
Кишечник людини містить трильйони корисних бактерій, які допомагають перетравлювати їжу та є невід’ємною частиною імунної системи нашого організму.
Порушити гармонію бактерій у кишечнику може прийом антибіотиків а також неправильне харчування, кишечник перестає виробляти корисну мікробіоту, а витрачає всі сили на переробку шкідливої їжі.
Причина 3:
Вживання занадто малої кількості калорій.
“Якщо ми навпаки вживаємо замало калорій, щоб покрити базові потреби, наш метаболізм сповільнюється та зберігає енергію, що потенційно може спричинити втому”, – зауважує дієтолог.
І рекомендує турбуватися про здоровʼя в цілому, адже наш організм завжди дає сигнали, головне це – вчасно звертатися до спеціалістів, щоб розпізнати причини та ефективно їх усунути.
До слова, 6 кроків, що допоможуть бігати київськими парками без травм.