Стало відомо, від чого масово загинула риба у Київському водосховищі

Автор: Галина Ворона
14:29 25.06

Воду з Київського водосховища, де нещодавно стався масовий мор судака, перевірили за 12 показниками для визначення вмісту забруднюючих речовин. Проби відібрали 21 червня біля села Нові Петрівці, де і була зафіксована масова гибель риби.

Стало відомо, від чого масово загинула риба у Київському водосховищі

Як повідомляє Державна екологічна інспекція Столичного округу, за результатами вимірювань встановлено перевищення показника хімічного споживання кисню (ХСК).

Це означає, що у воді недостатньо кисню.

Причинами цього можуть бути різке підвищення температури і як в результаті цвітіння води через активне розмноження водоростей.

Високий рівень ХСК свідчить про велику концентрацію органічних і неорганічних речовин, що виснажують розчинений кисень у воді, що може призвести до негативних екологічних наслідків. Величина ХСК є важливою гігієнічною характеристикою води, яка дозволяє судити про забрудненість води окисненими речовинами, але не дає інформації про склад забруднення”, – пояснюють екологи.

Всі решта 11 показників у нормі відповідно до нормативів екологічної безпеки водних об’єктів.

Читайте також: Ні пити, ні дихати. Три екологічні проблеми, які найбільше хвилюють українців

Нагадаємо, Екологічна катастрофа на Київському водосховищі сталась минулими вихідними. Еколог розповіла про ймовірні причини та пояснила до чого тут пральні засоби, якими усі користуються.

Великий Київ у Google News

підписатися