Стало відомо, коли і на яких маршрутах у Києві з’являться перші електробуси

Автор: Галина Ворона
12:24 26.07

Київ поступово мінятиме автобуси із дизельними двигунами на сучасні екологічні електробуси. Перші електробуси на маршрутах громадського транспорту з’являться у найближчі два роки. Їх закуплять в рамках Кіотського протоколу, тобто це буде безповоротна допомога.

Стало відомо, коли і на яких маршрутах у Києві з’являться перші електробуси

Про це повідомив заступник голови КМДА Олександр Густєлєв.

За його словами, планується, що перші електробуси замінять дизельний транспорт на двох автобусних маршрутах: № 55 (Дарницька площа – станція метро “Палац спорту”) та № 62 (Ботанічний сад – Контрактова площа). 

Найближчим часом буде зроблено важливий крок у реалізації Києвом проєкту цільових екологічних (зелених) інвестицій і оголошена міжнародна процедура закупівлі перших електробусів для КП “Київпастранс”. Очікується, що залежно від перебігу відкритих торгів, місто придбає 17-20 електробусів та необхідні для їх роботи зарядні станції. Це будуть сучасні машини, які відповідатимуть усім вимогам інклюзивності”, – пояснив заступник голови Київської міської державної адміністрації.

Він додав, що поступова заміна автобусів із дизельними двигунами на сучасні екологічні електробуси – важливий крок для столиці, який сприятиме покращенню екологічної ситуації в місті. Так, очікувані обсяги скорочення викидів парникових газів становитимуть 537 тонн СО2 на рік. І нагадав, що столиця протягом останніх двох років вже тестувала два електробуси.

Важливо, що закупівля електроавтобусів здійснюватиметься в рамках Кіотського протоколу, тобто це безповоротна допомога”, – наголосив Олександр Густелєв.

Читайте також: У ногу з часом. На маршрутах у Києві курсуватиме електробус

Нагадаємо, минулої зими у столиці тестували електробус білоруського виробництва.

Як повідомлялося раніше, в Україні весь громадський транспорт замінять електричним.

Великий Київ у Google News

підписатися