Києву доведеться змагатися із Запоріжжям та Вінницею за 20 електроавтобусів

Автор: Марія Супрун
12:01 12.02

Вчора, 11 лютого, на пленарному засіданні Київради депутати надали згоду на реалізацію проєкту цільових екологічних (зелених) інвестицій на придбання автобусів з електричними двигунами.

Києву доведеться змагатися із Запоріжжям та Вінницею за 20 електроавтобусів

Як повідомляє Київрада, столиця має намір закупити відповідний електротранспорт за Кіотським протоколом. Тобто за рахунок коштів, отриманих від продажу частин установленої кількості викидів парникових газів. Тож тепер Київ буде змагатися з іншими українськими містами за можливість придбати екологічний транспорт. 

«Кіотські квоти, це ті квоти, які країни продають одна одній за право викидати парникові гази в атмосферу. Україна реалізувала свої квоти Іспанії. Ці кошти більше 3 років знаходяться на рахунках Мінекології. І через складну процедуру освоєння, їх не використовували. Зараз є 24 мільйони євро, які планують витратити на придбання електробусів. Київ – одне з міст, разом із Запоріжжям та Вінницею, які претендують на ці кошти. Столиця претендує на 22% від суми», – розповів депутат Олесь Маляревич.

Зазначається, що за можливість придбати новий транспорт Києву доведеться боротися на конкурсній основі. Купівля електричних автобусів дозволить зменшити викиди парникових газів, а отже покращить екологічний стан міста. В планах придбати 20 електроавтобусів для столиці. Ними можна буде замінити застарілий транспорт з дизельними двигунами.

Як повідомлялося раніше, в Україні весь громадський транспорт замінять електричним.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...