Стало відомо, хто і навіщо спиляв вікові дуби у Голосіївському парку

Автор: Галина Ворона
16:58 28.03

Днями екоактивісти забили на сполох через знищення 17 вікових дубів у Голосіївському парку. Як виявилось, дана ділянка належить Ботанічному саду Національного університету біоресурсів і природокористування України, і вирубка була плановою.

Стало відомо, хто і навіщо спиляв вікові дуби у Голосіївському парку

Як розповіли на Facebook-сторінці ботсаду, усі дерева були сухостійними і завтра могли “впасти комусь на голову, вбити або покалічити живу людину”.

Працівники ботсаду поскаржились на екоактивістів, які створили ажіотаж навколо вирубки та спотворили, за їхніми словами” інформацію, додавши “фейкові фото” і “вдалі ракурси”.

У дописі також додано фото, що відображають стан видалених дубів, які, до слова, відрізняються від тих, що опублікували активісти.

Фахівці додали, що ботанічний сад є об’єктом природно-заповідного фонду України, тому господарська діяльність на його території здійснюється лише з дотриманням правил і норм чинного законодавства. 

За їхніми словами, тут можливе видалення лише сухостійних дерев, проте цей процес не може бути спонтанним і самовільним. Кожне сухостійне дерево попередньо обстежується кваліфікованою комісією, направляється запит в екологічну службу для отримання актів на видалення кожного такого дерева. Це довготривала процедура, яку ми не маємо права ігнорувати.

“Чому всихають дерева на території ботанічного саду?” – запитують активісти.
Дерева всихають не лише в Голосієві, це доволі розповсюджене явище, особливо останнім часом. Чинниками цього є глобальні зміни клімату, посуха влітку, різке зниження рівня ґрунтових вод, заселення рослин омелою, спалахи шкідників і хвороб, забруднення повітря великого міста тощо”, – йдеться в дописі ботсаду.

Читайте також: У Києві “полікували” унікальне 400-річне дерево, що є візитівкою столиці 

Нагадаємо, інформація про зрубані дуби у Голосіївському парку з’явилась 26 березня, активісти стверджували, що жоден з дубів сухим не був.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...