Як розповіли на Facebook-сторінці ботсаду, усі дерева були сухостійними і завтра могли “впасти комусь на голову, вбити або покалічити живу людину”.
Працівники ботсаду поскаржились на екоактивістів, які створили ажіотаж навколо вирубки та спотворили, за їхніми словами” інформацію, додавши “фейкові фото” і “вдалі ракурси”.
У дописі також додано фото, що відображають стан видалених дубів, які, до слова, відрізняються від тих, що опублікували активісти.
Фахівці додали, що ботанічний сад є об’єктом природно-заповідного фонду України, тому господарська діяльність на його території здійснюється лише з дотриманням правил і норм чинного законодавства.
За їхніми словами, тут можливе видалення лише сухостійних дерев, проте цей процес не може бути спонтанним і самовільним. Кожне сухостійне дерево попередньо обстежується кваліфікованою комісією, направляється запит в екологічну службу для отримання актів на видалення кожного такого дерева. Це довготривала процедура, яку ми не маємо права ігнорувати.
“Чому всихають дерева на території ботанічного саду?” – запитують активісти.
Дерева всихають не лише в Голосієві, це доволі розповсюджене явище, особливо останнім часом. Чинниками цього є глобальні зміни клімату, посуха влітку, різке зниження рівня ґрунтових вод, заселення рослин омелою, спалахи шкідників і хвороб, забруднення повітря великого міста тощо”, – йдеться в дописі ботсаду.
Читайте також: У Києві “полікували” унікальне 400-річне дерево, що є візитівкою столиці
Нагадаємо, інформація про зрубані дуби у Голосіївському парку з’явилась 26 березня, активісти стверджували, що жоден з дубів сухим не був.