Зокрема, серед осіб та організацій, проти яких запроваджуються нові обмеження США, зазначені Андрій Володимирович Портнов 1973 року народження, а також благодійна організація Фонд Андрія Портнова, зареєстрована в Києві.
В офіційному поясненні Мінфіну США у цьому зв’язку зазначається, що колишній заступник глави Адміністрації Президента за часів Януковича Андрій Портнов у 2019 році «культивував широкі зв’язки із судовим і правоохоронним апаратом України за допомогою хабарництва».
Читайте також: “Справа моряків”: Порошенко виграв у Верховному Суді касацію проти Портнова
При цьому наголошується, що Портнов «був обгрунтовано звинувачений» у використанні впливу на судові рішення в Україні, намагався отримати контроль над системою правосуддя, домагався призначення лояльних йому осіб на вищі судові посади, а також здійснював підкупи судових рішень.
«У середині 2019 року Портнов вступив у змову з високопоставленим українським урядовцем, щоби сформувати вищі юридичні інституції країни на користь його інтересів, а також впливати на Конституційний Суд України. Крім того, Портнов був причетний до спроби вплинути на Генерального прокурора України»,- зауважили в Мінфіні США.
Нагадаємо, у березні 2020 року Портнов звернувся до МОН з вимогою вивчити викладене в восьми підручниках: у семи — з історії України для 11-х класів різних авторів, випущених у 2019 році, і ще в одному підручнику історії для 5-го класу, 2018 року випуску. У відомстві ексчиновнику відмовили і він вирішив судитися.
У своєму позові Портнов заявляв, що у підручниках виклад нової історії з 2013 року (Розділ Революція Гідності) містить “ознаки спотворення інформації та подій, що мали місце у період 2013-2014 років, маніпулювання фактами та оцінками подій цього періоду“.
21 січня Окружний адмінсуд Києва задовольнив позов ексзаступника керівника адміністрації президента Януковича Андрія Портнова та зобов’язав Міністерство освіти і науки України забезпечити перегляд підручників. У квітні шостий апеляційний адмінсуд Києва залишив у силі це рішення.