Революція гідності і негідники. Суд просить переписати у підручниках історію Майдану

Автор: Тетяна Сененко
16:14 18.04

Шостий апеляційний адмінсуд Києва залишив у силі рішення, за яким Міністерство освіти та науки має переглянути підручники з історії України щодо висвітлення подій Революції гідності. Позов про це подав заступник керівника адміністрації часів президента Януковича Андрій Портнов.

Революція гідності і негідники. Суд просить переписати у підручниках історію Майдану

Про це пише Центр протидії корупції (ЦПК) у Telegram. Зрозуміло, що і сам Портнов можливості посмакувати “перемогу” не пропускає.

Зокрема, суд залишив основні позовні вимоги Портнова:

  • оголосити та провести новий конкурсний відбір проєктів підручників з історії України для 11 класів та вступу до історії України для 5 класів;
  • забезпечити перегляд інших підручників, посібників, навчальних програм, які містять опис подій 2013-2014 років, зокрема Революції гідності на предмет подання повної, достовірної та об’єктивної інформації.

Нагадаємо, 21 січня Окружний адмінсуд Києва задовольнив позов ексзаступника керівника адміністрації президента Януковича Андрія Портнова та зобов’язав Міністерство освіти і науки України забезпечити перегляд підручників для 5 та 11 класів з історії України для закладів загальної середньої освіти, що вийшли друком у 2018 та 2019 роках.

У своєму позові до Окружного адмінсуду Портнов заявляв, що у підручниках виклад нової історії з 2013 року (Розділ Революція Гідності) містить “ознаки спотворення інформації та подій, що мали місце у період 2013-2014 років, маніпулювання фактами та оцінками подій цього періоду“. 

До слова, народна депутатка від “ЄС” раніше заявила, що краще б Окружний суд Портнова скасував.

До слова, у підручнику з історії України для 10 класу історики знайшли мапу України без Криму.

 

Великий Київ у Google News

підписатися