Список “Доступних ліків” поповнили 3 нові препарати

Автор: Тетяна Сененко
15:35 17.02

Поповнили програму препарати для профілактики та лікування серцево-судинних захворювань. Усього в переліку препаратів для профілактики 24 нові торговельні назви

Список “Доступних ліків” поповнили 3 нові препарати

Міністерство охорони здоров’я затвердило новий перелік лікарських засобів, які входять до програми «Доступні ліки», повідомили у Національній службі здоров’я України на сторінці у Facebook.

«У реєстр додали три нові міжнародні непатентовані назви. Це – ацетилсаліцилова кислота, ніфедипін та варфарин. Ці препарати виписують пацієнтам для профілактики інсульту та інфаркту, в тому числі тим пацієнтам, які уже перенесли ці захворювання», – йдеться у повідомленні.

Усього в переліку препаратів для профілактики 24 нові торговельні назви, розповіли у НСЗУ.

Переглянути новий реєстр ліків, які підлягають реімбурсації, ТУТ.

Згідно з програмою «Доступні ліки», пацієнти з серцево-судинними захворюваннями, бронхіальною астмою чи діабетом II типу можуть отримати ліки безоплатно або з незначною доплатою.

Станом на 17 лютого в оновленому переліку «Доступних ліків» – 297 лікарських засобів. 93 з них пацієнти можуть отримати повністю безоплатно.

Найбільша кількість лікарських засобів препарату метформін – 37 позицій. Цей препарат виписують пацієнтам з діабетом 2 типу.

Наразі відпускати препарати за програмою можуть 1109 аптечних закладів.

Тим часом, до України прибув препарат “Куросурф”, показаний до використання при дихальній недостатності новонароджених дітей. У МОЗ стверджують, що вже сьогодні 1557 ампул “Куросурфу” у терміновому порядку поїдуть в регіони.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...