Списки рецептурних медикаментів в Україні не розширюють, тільки вводять е-рецепт – МОЗ

Автор: Любава Лисичкіна
22:36 31.03.2023

Як відомо, з 1 квітня в Україні вводять третій етап впровадження електронних рецептів на ліки, у країні, з огляду на повномасштабну війну, одночасно з е-рецептом діятиме і паперовий – перехідний період триватиме.

Списки рецептурних медикаментів в Україні не розширюють, тільки вводять е-рецепт – МОЗ
Світлодіодне освітлення

Роз’яснення щодо нововведень у продажу ліків міністерство опублікувало 30 березня.

У МОЗ наголошують, що не розширюють перелік рецептурних препаратів. Тільки на вже чинний вводить додатковий інструмент – електронний рецепт. У відомстві сподіваються,  що це “дозволить контролювати відпуск рецептурних ліків в аптеках і мінімізувати негативні прояви самолікування серед українців”, а також відповідатиме євроінтеграційним прагненням країни.

“У регіонах, де ведуться бойові дії, рецептурні препарати за потреби можна буде придбати без е-рецепта і навіть рецепта взагалі, окрім наркотичних (рецептурних) препаратів. Військові адміністрації, підрозділи ЗСУ, а також волонтерські та благодійні організації можуть закуповувати рецептурні ліки для потреб воєнного часу оптово безпосередньо в дистриб’юторів, і для цього рецепт не потрібен. Так триватиме до нашої перемоги”, – підкреслили в МОЗ.

У міністерстві також пояснили, що е-рецепт на рецептурний препарат може виписати “будь-який лікар, який відповідає за ваше лікування”. Це може бути лікар як державної, комунальної, так і приватної установи або лікар-ФОП. Обмежень немає.

У разі тривалого лікування хронічних захворювань, за потреби продовжити лікування чи профілактику, повторний електронний рецепт на потрібні ліки можна буде отримати, звернувшись до лікаря дистанційно. За паліативного хворого ліки за е-рецептом може отримати будь-який із родичів за наявності відповідного документа.

Нагадаємо, з 1 квітня в Україні запрацює база електронних рецептів, які є підставою для продажу рецептурних препаратів. До цього часу в Україні теж на придбання рецептурних ліків необхідно було мати рецепт, але нерідко фармацевти не дотримувалися цих рекомендацій та продавали дані групи препаратів без рецепту.

Читайте також: Консультації онлайн: чи зобов’язаний сімейний лікар давати пацієнтам свій номер телефону

У МОЗ зазначають, що рецептурними є близько 60% зареєстрованих в Україні лікарських засобів, саме на них потрібен рецепт лікаря. Решту ліків, які не потребують обовʼязкового призначення лікарем, можна буде, як і раніше, вільно придбати в аптеці. Тобто для українців нічого кардинально не зміниться — рецептурні препарати і раніше продавали за рецептами.

До слова, надвечір збільшилися черги біля аптек Києва

 

Великий Київ у Google News

підписатися