Справи земельні. Крістерова гірка, Чкалівський сквер, Дніпрові кручі та ще понад 70 ділянок вже в Держгеокадастрі

Автор: Галина Ворона
14:51 27.07

Із початку 2020 року до бази Держгеокадастру внесені 73 земельних ділянки зелених зон, парків, скверів Києва, у тому числі ділянки парку “Крістерова гірка”, Чкалівського скверу, які кияни буквально відвоювали у забудовників.

Справи земельні. Крістерова гірка, Чкалівський сквер, Дніпрові кручі та ще понад 70 ділянок вже в Держгеокадастрі

 Про це повідомляє КО «Київзеленбуд».

Так, свій кадастровий номер отримала Крістерова гірка – ділянка площею 4,1262 га, розташована поруч із кінотеатром ім. Т. Г. Шевченка у Подільському районі. Відповідно до категорії “землі рекреаційного призначення”, ця територія має використовуватися для організації відпочинку населення, туризму та проведення спортивних заходів.

Крім того, у Держгеокадастр вже внесені наступні ділянки:

  • так званий Чкалівський сквер на розі вулиць М. Коцюбинського та Олеся Гончара;
  • між будинками № 1-Б та № 3 на вул. Шумського біля озера Тельбін; на вул. Івана Миколайчука, 3-3-А;
  • парк-пам’ятка садово-паркового мистецтва місцевого значення уздовж вул. Попудренка та вздовж просп. Броварського від ст. м. “Дарниця” до ст. м. “Чернігівська”;
  • комплексна пам’ятка природи “Дніпрові кручі” (Печерський ландшафтний парк та на схилах Набережного шосе);
  • парк біля кінотеатру Шевченка на вул. Вишгородській, 49;
  • на розі вулиць Львівської та Крамського.

Відповідно до п. 3 ст. 52 Земельного Кодексу України, на землях рекреаційного призначення забороняється діяльність, що перешкоджає або може перешкоджати використанню їх за призначенням, а також негативно впливає або може вплинути на природний стан цих земель.

Також зазначається, що за 2018-2021 роки “Київзеленбуд” подав до Київради більше 800 клопотань про надання дозволу на розробку проєкту землеустрою на підставі прийнятих рішень про надання статусів парків, скверів, зелених зон. За цей період станом на 1 червня 2021 року Київрада прийняла 352 відповідних рішення щодо територій загальною площею близько 604 га.

Із 2018 до 2020 років “Київзеленбуд” та районні КП УЗН уклали договори на розроблення проєктів землеустрою щодо відведення земельних ділянок із передачею в постійне користування 252 об’єктів благоустрою: “Київзеленбуд” – 93 об’єкти, районні КП УЗН – 159 об’єктів.

Наразі проводяться публічні електронні закупівлі на розроблення документації із землеустрою 54 об’єктів (під парками та скверами) загальною площею 70 га.

Читайте також: Депутати Київради “загубили” одну з ділянок під парк “Микільська Слобідка”

Нагадаємо, суд не віддав забудовникам “Троєщинські луки”

Великий Київ у Google News

підписатися