Майте совість, це заказник! Суд не віддав забудовникам “Троєщинські луки”

Автор: Любава Лисичкіна
23:45 14.07.2021

Через два місяці після створення заказника, фірма зареєструвала у приватного нотаріуса право на землю території в постійне користування. А потім подала в суд, спростовуючи рішення Київради про утворення “Троєщинських луків”.

Майте совість, це заказник! Суд не віддав забудовникам “Троєщинські луки” Фото: Facebook КЕКЦ

Про це повідомляє КЕКЦ.

Заказник включає фрагмент лівобережної заплави річки Дніпро та фрагмент правобережної заплави пригирлової частини річки Десни в межах Деснянського району м. Києва. Його територія –   381, 8 га. Технічну документацію на створення заказника підготував Київський еколого-культурний центр (КЕКЦ).

Господарський суд  міста Києва розглядав справу за позовом сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю «Нова Україна” до Київської міської ради про визнання недійсним рішення Київської міської ради від 28 липня 2020 року №95/9171 «Про оголошення ландшафтним заказником місцевого значення “Троєщинські луки”.

Забудовники намагалися довести, що земля передана заказнику була раніше виділена їм для забудови.

“Заказник захищав від забудови чи не єдину зелену зону в мікрорайоні Троєщина, де жителі мікрорайна могли відпочити, виїхати на шашлики, половити рибу. Крім цього заказник охороняв чи не єдину в місті велику популяцію орхідеї- дремлік болотної, занесеної до Червоної книги України”, – зауважують екологи.
 
Вчора, 13 липня 2021 року Господарський суд  міста Києва прийняв рішення, яким  відмовив в позові забудовникам.

До слова, озеро Вирлиця може стати ландшафтним заказником.

Великий Київ у Google News

підписатися