Про зроблене у 2022 році відзвітували в Офісі генпрокурора.
Як зазначається, у 2022 році повідомлено про підозру 27 особам, 2 з яких на час вчинення інкримінованих їм злочинів були високопосадовцями, 17 – правоохоронцями, серед яких 2 прокурора та 1 слідчий, 1 суддя, а також 7 цивільних осіб.
Серед них колишній заступник Міністра внутрішніх справ України, який, використовуючи своє службове становище, сприяв наданню працівникам органів внутрішніх справ недозволених для використання в Україні спеціальних засобів російського виробництва, та своїми діями забезпечив усунення перешкод для їх застосування, що призвело до тяжких наслідків.
У 2022 році отримано дозволи суду на здійснення спеціального досудового розслідування (in absentia) стосовно 26 підозрюваних: 2 високопосадовці – колишні президент України та заступник Секретаря РНБО України, 14 правоохоронців, з яких 1 прокурор, а також 10 цивільних осіб.
Зокрема, такий дозвіл отримано стосовно колишнього начальника управління ДАІ ГУ МВС України в м. Києві, який змушував підпорядкованих інспекторів ДАІ складати завідомо неправдиві офіційні документів про нібито невиконання вимоги про зупинку особами, у тому числі активістами громадського руху “Автомайдан”, які 29 грудня 2013 року здійснювали автопробіг в напрямку резиденції колишнього президента України – “Межигір’я”. На підставі цих документів суди безпідставно притягнули до адмінвідповідальності як учасників автопробігу, так і власників транспортних засобів, які взагалі не брали у ньому участь.
В ОП також зазначили, що за 10 місяців майже на чверть у порівнянні з попереднім роком зросла кількість осіб, щодо яких обвинувальні акти направлено до суду. 19 обвинувальних актів стосовно 50 осіб. Серед них 3 високопосадовці, 1 суддя, 28 правоохоронців, у тому числі 3 прокурори та 7 слідчих, а також 18 цивільних осіб.
Зокрема, до суду скеровано обвинувальний акт стосовно колишніх Міністра внутрішніх справ України, його заступника та директора Департаменту матеріального забезпечення МВС України за фактом перевищення влади та службових повноважень під час поставки із РФ спеціальних засобів – гранат нелетальної дії, що спричинило тяжкі наслідки. Також скеровано обвинувальний акт стосовно 5 так званих “тітушок” за фактом умисного вбивства журналіста В’ячеслава Веремія.
На цей час завершено досудове розслідування ще у 9 провадженнях стосовно 21 особи, з них у 2022 році – у 5 провадженнях щодо 5 осіб, в числі яких 2 високопосадовці, 2 правоохоронці та 1 цивільна особа. У цих провадженнях триває ознайомлення сторони захисту з матеріалами слідства, після завершення якого обвинувальні акти у них будуть невідкладно направлені до суду.
Так, завершено досудове розслідування щодо колишнього заступника секретаря Ради національної безпеки і оборони України, підозрюваного у вчиненні 30 листопада 2013 року у Києві незаконної насильницької протидії зборам та мітингам.
Наразі прокурорами профільного Департаменту здійснюється процесуальне керівництво досудовим розслідуванням у 51 кримінальному провадженні.
В Офісі генпрокурора зазначили, що на даний час прокурори забезпечують підтримання публічного обвинувачення у 120 судових справах стосовно 247 осіб.
Читайте також: Справи Майдану: Януковичу повідомлено про підозру у підбурюванні до дезертирства
Нагадаємо, ДБР встановило, хто став першою жертвою Революції Гідності.