Справи Майдану: екскомандиру “Беркуту” оголосили підозру в умисних вбивствах мітингувальників

13:47 22.03.2023

Колишньому командиру батальйону міліції особливого призначення “Беркут” оголосили підозру в організації теракту та умисних вбивств протестувальників на Майдані Незалежності у Києві у 2014 році.

Справи Майдану: екскомандиру “Беркуту” оголосили підозру в умисних вбивствах мітингувальників

Про це повідомили у пресслужбі Офісу генпрокурора.

Слідство встановило, що чоловік наказував своїм підданим вчиняти теракти для залякування населення. Його метою було перешкоджання масовому руху мітингувальників з Майдану до Верховної Ради. Учасники протесту хотіли публічно підтримати голосування нардепів за повернення Конституції України, яка б обмежувала права президента.

Колишній правоохоронець забезпечив “беркутівцям” спецзасоби та вогнепальну зброю без відповідних підстав та з порушенням закону.

У результаті цих дій загинули троє мітингувальників, п’ятеро отримали тяжкі тілесні ушкодження, 43 — середньої тяжкості та ще 77 — легкі.

Чоловіку інкримінували організацію незаконного перешкоджання проведенню зборів, мітингів, вуличних походів і демонстрацій, умисних вбивств та закінчених замахів на вбивства, заподіяння умисних тяжких тілесних ушкоджень, вчинення теракту на виконання явно злочинного наказу, а також перевищення влади та службових повноважень працівником правоохоронного органу.

На цей час до кримінальної відповідальності вже притягнули низку керівників органів внутрішніх справ, які безпосередньо організували вказані злочини.

Серед них — колишній Міністр внутрішніх справ України, його заступник, керівництво ГУМВС України в м. Києві, а також «беркутівці», які виконували злочинні накази.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Печерський районний суд м. Києва обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою колишньому президенту України, який втік з країни під час Революції Гідності.

Великий Київ у Google News

підписатися