Справи Майдану: суд оголосив вироки “беркутівцям” за розстріли на Інститутській 20 лютого 2014-го

Автор: Галина Ворона
13:51 18.10.2023

Святошинський райсуд Києва оголосив вирок у справі про розстріли майданівців 20 лютого 2014 року на вулиці Інститутській. Судовий розгляд цієї справи тривав майже 6 років: з травня 2016 року до листопада 2022 року. За цей час провели 320 судових засідань й допитали 245 осіб. Потому майже рік суд присяжних перебував у нарадчій кімнаті. Обсяг вироку – 1714 аркушів.

Справи Майдану: суд оголосив вироки “беркутівцям” за розстріли на Інститутській 20 лютого 2014-го

Про це повідомляє Музей Майдану.

Зокрема, суд визнав винними та визначив покарання для:

  • колишнього заступника командира київського полку “Беркут” Олега Янішевського –  довічне ув’язнення;
  • колишніх беркутівців Павла Аброськіна та Сергія Зінченка – 15 років за гратами.

У також у них мають забрати звання.

Однак цих трьох силовиків звільнили з-під варти у грудні 2019 в рамках обміну полоненими з росією, потому вони втекли. Їх мають знайти для відбування покарання.

Колишнього міліціонера Олександра Маринченка суд засудив до 5 років, однак він свій термін вже відбув і був звільнений у залі суду.

Спецпризначенця Сергія Тамтуру виправдали за усіма статтями.

Тамтура та Маринченко нині перебувають в Україні й були присутніми сьогодні у залі Святошинського райсуду Києва.

І адвокати, і прокурори заявили – подаватимуть апеляцію.

Читайте також: Справи Майдану: суд визнав “тітушку” Медведя винним у викраденні Юрія Вербицького і звільнив

Як повідомляв “ВК”, нещодавно ДБР повідомило про завершення розслідування найбільшої Справи Майдану. Силовики разом з Януковичем, відповідальні за розстріл Небесної сотні, мають постати перед судом. Це 9 осіб, які керували міліцією та військовими 18 – 20 лютого 2014 року. Також днями у цій справі отримали підозри ексголова СБУ та його заступник.

Нагадаємо, розстріли у центрі Києва почалися 18 лютого 2014 року, а найбільше протестувальників – 49 осіб – загинули саме 20 лютого на вулиці Інститутській, де по них відкрили вогонь силові підрозділи режиму Януковича. Крім цього, 157 протестувальників дістали тілесні ушкодження, із них 68 – вогнепальні поранення.

Жертвами режиму Януковича стали білоруси, вірмени та грузини. Усі вони увійшли до меморіалу борців за українську Незалежність – до Небесної Сотні. Герої Небесної Сотні – різні за віком, національністю, освітою люди. Найстаршому з них у 2014-му виповнилося 82 роки, наймолодшому – лише 17.

У січні 2023 року Печерський районний суд м. Києва обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою колишньому президенту України, який втік з країни під час Революції Гідності.

Також колишнього президента України Віктора Януковича та очільника уряду Миколи Азарова судитимуть за підписання “Харківських угод” на користь росії.

Також ВАКС конфіскував майно у Януковича на користь держави.

Великий Київ у Google News

підписатися